Šilutės ligoninė – regioninė!

DSC 0293Kovo 1 dieną VšĮ Šilutės ligoninė gavo ilgai lauktą džiugią žinią – oficialų LR Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio raštą, kuriuo informuojama, kad įstaigai suteikiamas regioninės ligoninės statusas.

Ministras pažymi, kad taip įvertintas sėkmingas Šilutės ligoninės kolektyvo ir vadovų darbas įgyvendinant Sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programą. Šilutės ligoninė atitinka programos nustatytus kriterijus, pacientams užtikrindama saugias ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.

Ministras informavo, kad artimiausiu metu bus patikslintas LR Vyriausybės nutarimas priskiriant Šilutės ligoninę regiono lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigoms.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad toks LR Sveikatos apsaugos ministerijos pripažinimas pagaliau užbaigs abejones dėl galimo įstaigos veiklos sumenkinimo – likti tik rajono lygmens ligonine su ribotu paslaugų kiekiu – be akušerijos ir chirurgijos skyrių.

Šilutės ligoninės bendruomenė mažiausiai 5 metus atkakliai siekė iškovoti jai priklausantį statusą. Įstaiga nesusitaikė su jai peršamu pasiūlymu perleisti aukštesnio lygmens sveikatos priežiūros įstaigoms akušerijos ir chirurgijos paslaugas.
ligonines operacine
Nesusigundė ji ir siūloma finansine parama restruktūrizacinėms išlaidoms, darbuotojų išeitinėms kompensacijoms, greitosios pagalbos technikai įsigyti.

Anaiptol: per šiuos 5 metus Šilutės ligoninė nuolat teikė projektus ES paramai gauti, kad galėtų gerinti paslaugų kokybę ir darbo sąlygas.

Apie 6 milijonai litų – tokiomis ES paramos lėšomis buvo modernizuota įranga, reikalinga operacinei, slaugos, reabilitacijos ir skubios pagalbos skyriams. Ligoninės kolektyvą papildė nemažas būrys naujų gydytojų ir bendrosios praktikos sveikatos priežiūros specialistų, kurie kartu su jau daug metų čia dirbančiais žmonėmis patikėjo, kad galime ir privalome turėti aukštesnio lygmens ligoninę mūsų krašte.

Vyriausiasis gydytojas D.Steponkus sakė, jog ne mažesnė atsakomybė, kad Šilutės krašto žmonės turėtų aukštesnio lygio sveikatos priežiūros paslaugas savo įprastoje ligoninėje – Šilutėje, teko ir rajono politikams. Pasak D.Steponkaus, dviejų paskutinių kadencijų rajono Tarybos nariai vieningai palaikė VšĮ Šilutės ligoninės teikiamus projektus, kurių tikslas – regioninės ligoninės statusas.

D.Steponkus dėkojo rajono merui Virgilijui Pozingiui, kuris visuose valdžios lygiuose palaikė bendrą visų siekį. Kalbėdamas apie LR Seimo narių paramą minant Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų slensčius, D.Steponkus pažymėjo, kad dėl Šilutės ligoninės regioninio statuso tarpininkauti ir atlikti konkrečių darbų labiausiai sekėsi Seimo nariui Arūnui Valinskui.