Šilutės ligoninė turtėja – planuoja įsigyti naujos įrangos

tomografas
Gali būti, kad jau netrukus Šilutės ligoninė turės naujos medicininės įrangos – naujus kompiuterinį tomografą ir rentgeno aparatą.

Tiesa, šiuos aparatus ligoninė turi, tik vienas jų yra jau 17, o kitas 18 metų senumo. Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus, medicininei įrangai tai yra gana solidus amžius, tad regioninės ligoninės statusą išlaikyti siekiančiai įstaigai tikrai reikėtų modernesnių.

 

tomografas 2

Atnaujins viso skyriaus įrangą

D. Steponkus „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad planuojama atnaujinti visą Radiologijos skyriaus įrangą. Sveikatos apsaugos ministerija yra numačiusi skirti lėšų Šilutės ligoninei pirkti naują rentgeno aparatą. Rajono savivaldybės vadovai taip pat pažadėjo skirti Savivaldybės biudžeto lėšų naujam kompiuteriniam tomografui įsigyti.
Galutinį verdiktą šiuo klausimu rajono tarybos posėdyje turėtų tarti rajono politikai, tačiau, pasak mero Vytauto Laurinaičio, tai greičiausiai nebus sausio mėnesį.

„Savivaldybės įnašo dydį bus galima svarstyti tada, kai bus suformuotas Savivaldybės biudžetas, kai bus aišku kokį ir už kokią sumą kompiuterinį tomografą ligoninė perka, kai bus žinoma koks turės būti pradinio įnašo dydis“, – vardijo meras. Bet, pasak V. Laurinaičio, jis neabejoja, kad Savivaldybė turi padėti savo krašto ligoninei ir prisidėti perkant tokią būtiną ir brangią įrangą – 128 pjūvių kompiuterinį tomografą.

„Dar bijau iš anksto džiaugtis, bet labai viliuosi, kad Tarybos sprendimas bus palankus mūsų ligoninei“, – sakė D. Steponkus.

Pasak vyr. gydytojo, minėta Radiologijos skyriaus įranga, skaičiuojanti po nepilnus du dešimtmečius, jau yra pasenusi, dabar jau naudojami 10 kartų modernesni kompiuteriniai tomografai ir rentgeno aparatai. Tokios modernios įrangos įsigijimas neabejotinai būtų svarbus žingsnis Šilutės ligoninei išsaugant regioninės ligoninės statusą. „Tuomet ir gydytojams būtų lengviau dirbti, ir pacientams geriau“, – sakė D. Steponkus.

Senasis aparatas pasenęs techniškai ir morališkaitomografas 3
Apie 128 pjūvių kompiuterinio tomografo (KT) naudą papasakojo Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius.

Šiuo metu skyriuje yra vieno pjūvio spiralinis kompiuterinis tomografas. Pasak D. Pundžiaus, Lietuvoje jau nebėra tokių senų aparatų, netgi detalių, kai jis sugenda sunku rasti, nes jų niekas nebegamina.

„Šis aparatas susidėvėjęs ir techniškai, ir morališkai“, – sakė skyriaus vedėjas. Anot jo, ligonių ištyrimui einant į priekį, ligoninei reikalingas 128 pjūvių KT. Vienu vamzdžio apsisukimu šis aparatas padarytų 128 vaizdus, pacientai gautų mažesnę apšvitą, o gydytojai žymiai daugiau informacijos.

Pasak vedėjo, reikia neatsilikti nuo nuolatinio diagnostikos tobulėjimo, neiti keliais žingsniais atgal, o žiūrėtį į priekį, žengti kartu su medicininės įrangos modernėjimu. Naujasis KT padėtų ankstyvoje vėžio diagnostikoje, politraumų atvejais. Juo labiau, kad ligoninės personalas turi kvalifikaciją atlikti plataus spektro tyrimus, kurių kitos ligoninės nedaro. Netgi ir naudodami senąjį KT, pagal aparato panaudojimą ištyrimui, šilutiškiai tarp visų šalies ligoninių yra 4 vietoje. Šilutės ligoninė būtų antroji tarp regioninių ligoninių, įsigijusi 128 pjūvių KT. Šiuo metu toks aparatas jau statomas Telšių ligoninėje.

Atneštų ir piniginę naudą

Naujasis aparatas būtų naudingas ne tik pacientams, bet ir pačiai ligoninei. Pasak D. Pundžiaus, turint 128 pjūvių KT per dieną būtų galima atlikti ne du ypač sudėtingus tryimus su kontrastavimu į veną (pilvo organai, krūtinės ląsta, mažasis dubuo), o 6. Vien tai per metus Šilutės ligoninei atneštų apie 90 000 Eur papildomų pajamų.

Jeigu šiuo metu senuoju aparatu yra padaroma 19-22 tyrimų per dieną, tai su naujuoju galima padaryti iki 30. Atlikus papildomų tyrimų, pajamų kiekis dar labiau išaugtų, nes už vieną KT tyrimą ligonių kasos moka 66 Eur.

D. Pundžiaus suskaičiavo, kad per metus Šilutės ligoninėje būtų padaroma apie 6000 tyrimų, taigi šis skaičius su kaupu išpildytų Sveikatos apsaugos ministerijos keliamus reikalavimus.

Tai tik keletas pliusų, kuriuos išvardijo Radiologijos skyriaus vedėjas. Ir jis, ir vyr. gydytojas D. Steponkus viliasi, kad Šilutės ligoninei ir pacientams palankų sprendimą priims ir rajono Taryba, balsuosianti dėl lėšų skyrimo naujajam kompiuteriniam tomografui įsigyti.