Šilutės ligoninėje atnaujintas COVID-19 skyrius

Nuo rugpjūčio 15 d. Šilutės ligoninėje veiklą atnaujino ir COVID-19 skyrius. 

Šiuo metu Šilutės rajono savivaldybė pagal sergančiųjų  COVID-19 skaičių patenka į raudonąją zoną. Kaip teigia Šilutės ligoninės vadovas V. Šileikis, nenuostabu, kad COVID-19 žemėlapyje vakarų Lietuva ryškiai raudonai nusidažė būtent vasarą.
Juk per atostogas poilsiautojai čia plaukia iš visų šalies kampelių: „Šiltuoju metų laiku pamaryje gyventojų skaičius padvigubėja, todėl prastėja ir sergamumo rodikliai.“
Vadovas prisimena nelengvus karantino mėnesius, kai Šilutės ligoninė tapo atramine COVID-19 sergančius pacientus gydančia  ligonine, net du skyrius paskyrė jų gydymui.  Užsikrėtusius COVID-19 medikai gydyti vyko iš įvairių Lietuvos miestų – Klaipėdos, Kauno, Skuodo ir kt.
Per karantiną teko laikinai sustabdyti Reanimacijos ir intensyvios terapijos bei Vidaus ligų skyrių veiklas. Tuo metu Šilutės ligoninėje nebuvo atliekamos planinės ir ekstrinės operacijos. Chirurgines ir traumatologų paslaugas pacientams suteikė Klaipėdos universitetinė, Respublikinė Klaipėdos ligoninės.
„Šiuo metu jau esame atnaujinę laikinai uždarytų skyrių veiklą ir teikiame visas planines paslaugas. Ligoninė susiduria su pacientų antplūdžiu, kurie karantino metu vengė kreiptis į specialistus ir dėl to jų sveikata yra pablogėjusi. Uždelstų ligų gydymas užtrunka ir daugiau laiko, ir pareikalauja daugiau lėšų. Nors tokie ligoniai kreipiasi dėl įvairių būklių, dauguma serga širdies-kraujagyslių, kvėpavimo takų sistemos ligomis, turi pažengusius lėtinius susirgimus“, – sako Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis.
Ligoninės vadovas neatmeta, kad didėjant naujų COVID-19 atvejų skaičiui dalį veiklos vėl teks stabdyti. Tiesa, jei taip nutiktų, praverstų ankstesnė patirtis bendradarbiaujant su Klaipėdos medikais. Susiklosčius panašiai pandeminei situacijai nereikėtų veikti nuo nulio ir būtų galima pasinaudoti iki šiol puikiai veikusiu bendradarbiavimo algoritmu.
Antras aspektas, padedantis gyventi ramiau, nepaisant kylančio naujų susirgimų skaičiaus, – vakcinacija. Ligoninės vadovas teigiamai vertina sprendimą trečiu COVID-19 vakcinų skiepu revakcinuoti pažeidžiamiausius, sunkiomis ligomis sergančius, pacientus. „Nors mokslininkai esą dar svarsto, ar reikia trečio skiepo, mano nuomone, jo tikrai reikės. Jei kasmet skiepijamės nuo gripo, tai nieko stebėtino, kad reikės pakartotinai vakcinuotis ir norint išvengti koronaviruso. Juo labiau, kad šis virusas greitai mutuoja, atsiranda naujos atmainos“, – svarsto V. Šileikis.
Ligoninės personalas turi galimybę nuolat tikrintis po vakcinacijos ar persirgimo susiformavusį imunitetą ir stebėti kintančius antikūnų titrus. Toks algoritmas leidžia ne tik žinoti, kiek darbuotojų turi imunitetą, bet ir stebėti, kada būtų tinkamiausias laikas svarstyti apie trečiojo skiepo būtinybę. Tiesa, šiuo metu Šilutės ligoninėje yra puikus imunizacijos lygis – čia paskiepyti 68 proc. darbuotojų, likusi dalis – persirgę.