Šilutės ligoninėje duris atvėrė kapitaliai atnaujintas Vidaus ligų skyrius

terapijos sk_atidarymas_merasPrieš savaitę viename iš Šilutės ligoninės pastatų – vadinamajame Akušerijos – ginekologijos korpuse – oficialiai duris atvėrė naujai suremontuotas Vidaus ligų skyrius, kuris dabar sujungtas su kitu panašaus pobūdžio padaliniu – Nervų ligų skyriumi.

Iki šiol vienas šalia kito buvę šie du skyriai ne tik nušvito šviesiomis spalvomis, bet tarp jų nebeliko ir iki šiol buvusios pertvaros. Tad dabar vienas skyrius turi ir vieną pavadinimą – Vidaus ligų skyrius.

Tokia pertvarka atitinka 4-ąjį Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos restruktūrizavimo etapą, kurio gairėse numatyta bendrus neurologijos ir vidaus ligų skyrius steigti visose šalies ligoninėse.

Ir nors oficialių įkurtuvių ligoninės vadovai nerengė, tačiau svečių ir gražių žodžių sulaukė.

Įrengta moderniai

4-ajame ligoninės aukšte statybininkai darbavosi nuo pernai rugsėjo. Sveikatos apsaugos ministerijai projektą parengusi Šilutės ligoninė iš viso šių skyrių remontui gavo apie 310 tūkst. eurų, tad statybininkams darbo buvo daug. Jie pakeitė visas elektros, šildymo, kanalizacijos sistemas, įrengė modernią rekuperacinę vėdinimo sistemą. Be to, statybininkai iš naujo patalpoms sugrąžino nemažai langų, kurie anksčiau šilumos taupymo sumetimais buvo užmūryti.

Ligoninės vadovas Darius Steponkus, po naujas patalpas vedžiodamas svečius, nepajėgė nuslėpti džiaugsmo. Jis sakė, jog atnaujintame skyriuje yra trimis lovomis daugiau, negu buvo anstesniuose dviejuose skyriuose, tad dabar lovų yra 49. Ir gali nesijaudinti tie, kas rūpinasi, ar užteks šiame skyriuje vietos visiems ligoniams: pasak D.Steponkaus, laisvų vietų čia visada bus tiems atvejams, jei kam nors tektų skubiai teikti pagalbą.

Iš esmės atnaujintos 18 palatų, kuriose įrengta personalo iškvietimo sistema. Iškvietimo signalizacija įrengta net ir sanitariniuose mazguose, tad ligoniai bet kada gali išsikviesti pagalbą.

Nors naujajame Vidaus ligų skyriuje dar trūksta kai kurių baldų, dar atvežtos ne visos lovos, bet tai netemdo įkurtuvininkų džiaugsmo.

Skyriuje gydomus žmones prižiūri 5 gydytojai, o dar viena jauna medikė čia pradės dirbti artimiausiu metu. Taip pat dirba 16 slaugytojų, 8 jų padėjėjos ir viena bendrųjų reikalų tvarkytoja.

D.Steponkus „zyzti“ dar nenustosterapijos sk_atidarymas_slaugytojos

Vyriausiasis gydytojas D.Steponkus dėkojo visiems, kuriems jis, jo paties žodžiais tariant, išūžė visas ausis, kol gavo tokią solidžią sumą pinigų remontui: Seimo nariams, savivaldybės vadovams, rajono politikams. O labiausiai jis dėkojo kantriajam medikų personalui, kuris, beveik metus dirbdamas žymiai sunkesnėmis sąlygomis, sugebėjo tinkamai atlikti savo pareigas.

Remonto metu Vidaus ligų skyrius laikinai buvo „apgyvendintas“ Akušerijos – ginekologijos skyriuje, o neurologiniai ligoniai su savo gydytojais glaudėsi Traumatologijos skyriuje.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė žinantis, kad pacientai naujajame                  

skyriuje gydomi jau senokai, ir norėjo pats pamatyti pagerėjusias gydymo sąlygas.

Ligoninėje bebuvo likęs nerenovuotas vienintelis šis skyrius, ir meras pasidžiaugė, kad dabar jo nebegalima pažinti. „Tai prestižas ne tik ligoninei, bet ir visai savivaldybei“, – sakė jis.

Skyriaus personalui meras linkėjo darnaus darbo, sakė žinantis, kad medikai nori turėti kuo daugiau pacientų, bet linkėjo, kad jie kuo greičiau pasveiktų.

Tačiau D.Steponkus nepažadėjo nustoti „zyzti į ausis“ savivaldybės valdžiai. Anot jo, kitas jo „zyzimas“ bus dėl naujo ligoninės korpuso statybos. Nes senuosiuose pastatuose, statytuose prieš 125 metus ir prieš keturis dešimtmečius (1978-aisiais), kad ir kaip besistengtum, paties moderniausio remonto padaryti jau nepavyksta.

Laikinai vadovauja D.Bernotaitė

Pasak D.Steponkaus, tai, kad buvę du skyriai tampa vienu, nėra įvykis, vertas naujovės vardo. Anot jo, ir iki šiol abu šie skyriai dirbo bendrai: nervų ligomis sergantiems pacientams dažnai prireikdavo vidaus ligų specialistų konsultacijų, o Vidaus ligų skyriuje gulinčius žmones irgi nuolat konsultuodavo neurologai.

Nervų ligų skyriui daug metų vadovaujanti gydytoja Nijolė Plaipienė ir toliau liks šio padalinio vedėja, o už vidaus ligomis sergančių pacientų gydymą ir toliau bus atsakinga gydytoja Daiva Bernotaitė. D.Bernotaitė kol kas paskirta ir laikinąja viso padalinio vadove, o artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas viso naujojo Vidaus ligų skyriaus vedėjo pareigoms eiti.

Šioms gydytojoms talkins visas būrys ir dabar šiuose skyriuose dirbančių gydytojų: neurologės Dangira Padimanskienė ir Viktorija Krajeva bei vasarą atvyksianti dirbti ketvirtoji neurologė – ką tik rezidentūrą baigusi jauna specialistė. Taip pat toliau dirbs gydytojas kardiologas Kastytis Giedrikas ir nefrologė Žydrė Dobilinskienė bei jaunieji specialistai Daiva Orientaitė ir Vidmantas Palšis.

Pasivaikščioję po atnaujinto skyriaus palatas, svečiai pasidžiaugė, kad dabar sąlygos pacientams čia tikrai žymiai geresnės.

Apie buvusias dviejų skyrių ribas čia jau nebeprimena pertvarų netekęs koridorius, jame įrengtas vienas slaugytojų punktas (kaip didžiųjų miestų gydymo įstaigose).

Įėjimai į šį padalinį yra du: vidiniais laiptais ir iš lauko, nuo Vaikų ligų pastato pusės.