Šilutės ligoninėje išeinančius gydytojus keičia jaunimas

 Martynas ZutkisKas nežino, kad ruduo – viščiukų skaičiavimo metas?.. Tokia žaisminga metafora tinka ir Šilutės ligoninei, kurios vadovas Darius Steponkus šį rudenį turi ką skaičiuoti: jo vadovaujamą kolektyvą šiais metais paliko penki gydytojai, o papildė aštuoni naujai atvykę įvairių sričių specialistai.

Nutaręs, kad tokius pokyčius turėtų žinoti visi rajono gyventojai, D.Steponkus apie juos informavo „Sveikatos šaltinį“.

Šiemet mūsų ligoninėje pradėjo dirbti keturi ką tik studijas ir rezidentūrą baigę ir tiek pat jau kurį laiką aplinkinių rajonų gydymo įstaigose besidarbavusių gydytojų.

Pirmiausia – apie išėjusius

Gydytoja oftalmologė Janina Markauskienė Šilutės ligoninėje dirbo nuo 1968 metų. Tai buvo viena seniausiai mūsų krašto žmones gydžiusių medikių, kuriai 2013 m. sveikatos apsaugos ministras suteikė Nusipelniusios Lietuvos gydytojos vardą.Vaida Orentaite

„Iš buvusių šios gydytojos pacientų dar ir dabar girdime gražius atsiliepimus apie šią medikę, jos kompetenciją labai vertino ir kolegos, ir ligoniai“, – sakė D.Steponkus.

Traumatologas ortopedas Rimvydas Valeika Šilutės ligoninei atidavė 26 metus – dirbo čia nuo 1990-ųjų ir ne kartą pasirodė, kaip savo darbą išmanantis specialistas.

Atsisveikinta ir su akušeriu ginekologu Gediminu Vaičiūnu, kuris čia dirbo dar seniau – nuo 1979-ųjų. Anot D.Steponkaus, G.Vaičiūnas priėmė, ko gero, du trečdalius viso Šilutės rajono naujagimių.

Sulaukusi pensinio amžiaus darbą paliko ir terapeutė Audronė Juočienė, kuri 2011 metais į Šilutės ligoninę buvo atvykusi iš Kauno, kur daug metų dirbo Kauno klinikose.

Tais pačiais 2011-aisiais mūsų ligoninėje pradėjo dirbti ir traumatologas ortopedas Tadas Gedvilas, kuris šiemet perėjo dirbti į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Nebetrūksta echoskopuotojų

Viktorija KrajevaŠių metų pradžioje Šilutės ligoninės medikų kolektyvą papildė klaipėdietis Donatas Černiauskas. Šis chirurgas į Šilutės ligoninę atvažiuoja tik budėti, mat pagrindinė jo darbovietė tebėra Klaipėdos respublikinė ligoninė.

Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje dirba taip pat iš uostamiesčio čia budėti atvykstantis šeimos gydytojas Darius Balčiūnas. D.Steponkus pastebėjo ypatingą šio mediko nuoširdumą ir gebėjimą bendrauti su pacientais, girdėjo šiltų atsiliepimų.

Gydytojos oftalmologės J.Markauskienės pacientus perėmė ir pasidalijo du jauni medikai – Linas Rasiukevičius ir Ernestas Vieversys. Abu šie specialistai taip pat dirba ir uostamiesčio gydymo įstaigose.

Šilutės ligoninė pagaliau turi trečią neurologę – trečdalį krūvio nuo kolegių Nijolės Plaipienės ir Dangiros Padimanskienės perėmė, o tuo pačiu ir eiles prie jų kabinetų sutrumpino šiemet pradėjusi dirbti Viktorija Krajeva. Neseniai rezidentūrą baigusi medikė nuolatine savo darboviete pasirinko Šilutės ligoninę ir jau spėjo pelnyti pacientų padėkas.

Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje prieš kelis mėnesius darbą pradėjo šeimos gydytojas Martynas Zutkis, turintis ir echoskopuotojo licenciją. Be kitų echoskopijų, šis jaunas gydytojas atlieka ir kaulų, raumenų bei sąnarių echoskopijas, kurių iki šiol Šilutės ligoninėje neatliko niekas.
Šilutės ligoninė praturtėjo ir dviem jaunais vidaus ligų gydytojais – tai Vaida Orentaitė ir Vidmantas Palšis.

V.Orentaitė augusi Šilutės krašte, tad baigusi studijas ir rezidentūrą grįžo gimtinėn. Ji dirba Vidaus ligų, bei budi Priėmimo – skubios pagalbos skyriuose. Vidmantas Palsis

Pasak D.Steponkaus, ši gydytoja domisi geriatrija (pagyvenusių žmonių gydymu), o tai labai sutampa su Šilutės ligoninės vadovų lūkesčiais, mat mūsų gydymo įstaigoje ateityje ketinama plėsti būtent šią paslaugą.

V.Palšis dirba Vidaus ligų skyriuje ir budi Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje, taip pat atlieka echoskopijas. Tad D.Steponkus pasidžiaugia, kad echoskopuotojų trūkumo ligoninėje jau nebėra.

Ateitis priklauso jauniesiems

Jau žinoma, kad kitais metais dirbti į mūsų ligoninę atvyks kardiologė ir dar viena neurologė. Su šiomis medikėmis jau sutarta dėl darbo. Tikimasi, kad tada visiškai išnyks eilės prie neurologų kabinetų.

Derinama ir dėl akušerio – ginekologo bei dar vieno chirurgo atvykimo dirbti į Šilutę.

„Esame dėkingi kiekvienam dirbusiam ir džiaugiamės kiekvienu nauju atvykusiu gydytoju, nes ligoninės ateitis priklauso jauniesiems, kurie pakeis mus, vyresniuosius, ir dirbs dar geriau“, – sako vyriausiasis gydytojas. Jis laikosi nuostatos visada iš anksto ieškoti pamainos šiuo metu dirbantiems specialistams, kad tas kartų pasikeitimas nebūtų skausmingas. D.Steponkaus pastebėjimu, reikia 2-3 metų, kad atėjęs jaunas specialistas įgytų reikiamą patirtį ir taptų tikru gydytoju.

„Džiaugiamės, kad jauni gydytojai vertina mūsų pastangas sukurti jiems geras darbo sąlygas, daugelis išsitaria, kad ir Pamario kraštas jiems ypač įdomus“, – atsako D.Steponkus, kai klausiame, kaip jam pavyksta privilioti į provincija vadinamą Šilutę jaunus specialistus. Ligoninės vadovo įsitikinimu, būtent jaunųjų žinios labiausiai prisideda prie to, kad ligoninė išliktų, kad mūsų krašto žmonės kvalifikuotą ir šiuolaikišką medicinos pagalbą gautų arti namų.

Šilutės ligoninė nuolat palaiko ryšius su Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universitetu bei Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu, aktyviai dalyvauja jų renginiuose, pristato savo įstaigą. D.Steponkaus pastebėjimu, tai pasiteisina, nes tik taip jaunimas sužino apie galimybes dirbti Pamaryje.