Šilutės ligoninėje išgelbėtas žaibo smūgį patyręs vyras

37318046 2607321139293892_1607948864139034624_nGalima sakyti, kad 35-erių metų Saugų seniūnijos gyventojas gimęs po laiminga žvaigžde, nes liko gyvas po žaibo smūgio. Žaibas vyriškį pakirto jo namų kieme, kai jis darbavosi savo sodyboje, apsuptoje miško.

Į vienkiemį tarp miškų greitosios pagalbos medikai skubėjo antradienio pavakare. Juos iškvietė vyriškio žmona.

Šilutės ligoninės medikai Lapalių kaimo gyventoją vadina laimės kūdikiu ir šiandien jį pasveikino su antruoju gimtadieniu. 24 metus gydytojo darbą dirbantis Šilutės vyr. gydytojas Darius Steponkus „Šilutės naujienoms” sakė, kad per savo praktiką matė tris žaibo pakirstus žmones. Du iš šių atvejų baigėsi tragiškai…

D.Steponkus džiaugiasi, kad vakar žaibo iškrovą patyrusio vyro būklė stabili ir gerėja. Šiuo metu jis gydomas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Anot jį prižiūrinčio gydytojo anesteziologo-reanimatologo Audriaus Markausko, šiuo metu paciento būklė yra gerėjanti, pats sąmoningas, skundžiasi tik nežymiais kojų jutimo sutrikimais. Tai pirmasis toks atvejis, kuris pacientui baigėsi gan sėkmingai.

„Iškart po įvykio Lapalių kaimo gyventojas buvo atvežtas į Priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių be sąmonės. Vėliau ją atgavęs, skundėsi jutimo sutrikimais kojose, valdė tik vieną ranką, širdies ritmas nesutrikęs. Manoma, kad tiesiogiai elektros srovė paciento nepaveikė, todėl po paros ar kelių iš Reanimacijos-intensyvios pagalbos skyriaus bus perkeltas į kitą skyrių”, – apie įvykį plačiau pasakojo gyd. anesteziologas-reanimatologas A. Markauskas.

Civilinės saugos specialistai perspėja, kad didžiausia žmonių klaida – žaibuojant nuo lietaus slėptis po medžiais. Jei žaibai užklumpa vandenyje, patariama kuo skubiau pasiekti sausumą.

Visame pasaulyje per metus žaibas užmuša kelis šimtus žmonių.