Šilutės ligoninėje jau veikia modernus kompiuterinis tomografas

Šilutės ligoninėje jau veikia šiuolaikiškas 128 pjūvių kompiuterinis tomografas (KT), kuris pakeitė iki šiol naudotą vieno pjūvio prietaisą. Atsiradus naujai įrangai, žymiai pagerėjo ligonių ištyrimas, ankstyvoji onkologinių susirgimų diagnostika.
kompiuterinis tomografas
Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius su radiologijos technologėmis prie naujojo kompiuterinio tomografo. Iš kairės: vyr.rad. technologė Vida Auškalnienė, technologės Nijolė Kasparavičieņė, Virginija Blechertienė.

Atlikti KT tyrimą moderniu prietaisu atvažiuoja ne tik šilutiškiai, bet ir pacientai iš Tauragės, Šilalės, Klaipėdos. Nuo vasario vidurio naujuoju KT aparatu jau buvo atlikta arti 1000 tyrimų.

Trečiadienį naujasis KT buvo pristatytas rajono valdžiai. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis pasakojo, kad įranga kainavo 524 185 Eur. Jis dėkojo ir Šilutės rajono savivaldybės vadovams, kurie prisidėjo prie KT įsigijimo.

Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius pasakojo, kad senąjį aparatą pakeitęs KT yra žymiai greitesnis ir atlieka kokybiškesnius tyrimus.

„Vienu sykiu gavus 128 pjūvius, galima pamatyti labai ryškų vaizdą ir atlikti galvos smegenų, kaklo, krūtinės ląstos, pilvo, dubens, stuburo, galūnių ar kitos srities radiologinius tyrimus. Prapuola medicininių klaidų galimybės, kurios buvo galimos prieš tai“, – pasakojo skyriaus vedėjas.

Šilutės ligoninėje eilių nėra, tyrimas atliekamas tą pačią dieną, išankstinė registracija galima tiek telefonu, tiek internetu. Norint atlikti KT tyrimą reikalingas specialisto siuntimas.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio „Šilutės naujienose“.