Šilutės ligoninėje – naujovės ir būrys jaunų specialistų

Šilutės rajono gyventojai jau gali užmiršti keletą metų nerimą kėlusią mintį, jog mūsų miesto ligoninė gali būti panaikinta. Tokią viltį Šilutės ligoninės vadovui Algiui Starkui suteikė Sveikatos apsaugos ministerijoje. O ir paskutiniųjų mėnesių ligoninės veiklos rezultatai džiugina: į Šilutę atvyksta vis daugiau jaunų specialistų, praėjusieji metai užbaigti su teigiamu finansiniu rodikliu.

Chirurgas Tomas Grenoveckas ligoninėje jau nebe naujokas, jis savo patirtį perduoda pernai pradėjusiems dirbti kolegoms Gretai Undžytei ir Kasparui Gyliui.

Pradžiugino pokalbis su ministru

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Algis Starkus sako, kad jau užmarštin nuėję 2022-ieji įvairūs buvo visiems, taip pat – ir ligoninės medikams. Viskas buvo persmelkta Rusijos karo atgarsių, be to, emocinis fonas vis dar  sunkus buvo ir dėl nesibaigiančio sergamumo COVID-19 liga.

Žinia, medikai nebuvo atriekti nuo viešojoje erdvėje pastaruosius kelis metus sklandžiusių dvejonių dėl mūsų ligoninės išlikimo. „Mes taip pat nerimavome, kaip ir visi žmonės. Bet dabar jau lyg iš naujo stojamės ant kojų ir sugrįžtame į įprastą gyvenimą“, – sako gydytojas.

Pasak A. Starkaus, pamarys toks regionas, kuriame medicininės pagalbos teikimas apskritai yra sunkesnis nei daugelyje kitų regionų. Tą jis gerai žino, nes čia dirba nuo 1985-ųjų. Ir, anot jo, džiugu, kad tai jau suprato ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė. Tuo vyr. gydytojas įsitikino pernai gruodį, kuomet kartu su LR Seimo nariu Zigmantu Balčyčiui apsilankė SAM.

Vyr. gydytojas A. Starkus Šilutės ligoninei vadovauja jau antrus metus.

„Džiaugiamės, kad su ministru Arūnu Dulkiu buvo išties produktyvus pokalbis ir įsitikinome, kad mūsų krašto specifiką ministras tikrai supranta“, – sako A. Starkus.

To vizito išdava – patikinimas, jog mūsų ligoninė gyvuoja ir gyvuos.

Turi būti rezultatai

Bet šioje  vietoje kiek daugiau nei metus įstaigai vadovaujantis vyr. gydytojas ištaria trumputį „bet“. Mat kad įstaiga gyvuotų, ji turės rodyti rezultatus.

„Turi dirbti visi skyriai, turi būti atliekamas tam tikras reikalaujamas operacijų skaičius per metus, turi būti tam tikri išgydytų ligonių skaičiai, negalima peržengti leistinų komplikacijų skaičiaus“, – vardija vadovas.

Šilutės ligoninė – antrinio lygio daugiaprofilinė gydymo įstaiga, o tokioms lėšos skiriamos tik suteikus paslaugas, t. y., išgydžius, išoperavus, tam tikrą skaičių pacientų, atlikus nustatytus kiekius tyrimų. Paprastai tariant, kuo daugiau ir geresnių paslaugų suteikiama, tuo daugiau įstaiga uždirba.

„O kuo daugiau uždirbame, tuo daugiau pinigų mes galime skirti atlyginimams, remontams, naujos įrangos pirkimui ir kitoms būtinoms reikmėms“, – vardija ligoninės vadovas.

Pasak jo, visa statistika nėra nematoma, ji yra renkama ir stebima. Bet gerai ir daug dirbančios įstaigos niekas uždaryti nesiruošia.

Visas būrys naujų specialistų

Ypač A. Starkus džiaugiasi, kad pastaruoju metu ligoninėje sulaukta viso būrio naujų jaunų specialistų. Jų jau atėjo į visas grandis.

Vyr. gydytojo pavaduotoju dirba jaunas endoskopuotojas–chirurgas Kasparas  Gylys. Nuo gruodžio ligoninėje dirba pilvo chirurgijos specialistė Jolita Šilanskaitė, o nuo vasario sugrįžta čia jau dirbęs traumatologas–ortopedas Alius Pauža.

Visi šie specialistai sutvirtino mūsų ligoninės operuojamosios grandies grupę.

Po dvi jaunas slaugytojas pastaruoju metu papildė Reanimacijos skyriaus ir operacinės kolektyvus, dar dvi jaunos radiologijos laborantės atėjo į Radiologijos skyrių. Reabilitacijos skyriaus komandą papildė jauna ergoterapeutė ir keletas jaunų masažuotojų, o šio skyriaus gydytojų gretas – kartą per savaitę iš Palangos reabilitacijos ligoninės atvykstanti gydytoja Adelė Stulpinienė.

Radiologijos technologės Indrė Klevinskaitė ir Karolina Andrijauskaitė džiaugiasi, kad skyriaus kolektyvas šiltai jas priėmė ir dalijasi žiniomis.

Konsultacinėje poliklinikoje jau konsultuoja atvykstantys neurologė Inesa Paulauskienė ir urologas Ruslanas Baltrimavičius.

„Susigrąžinome ir kardiologę Audronę Dmitrijevienę“, – naujų pajėgų sąrašą užbaigia A. Starkus.

Metai baigti su finansiniu pliusu

Dar vienas svarbus praėjusių metų pasiekimas tai, kad pavyko įdiegti išankstinę registraciją pas Konsultacinėje poliklinikoje dirbančius specialistus. Dabar registruotis galima ne tik atėjus gyvai arba registratūros telefonu, bet ir internetu. O jei tuo metu pacientas neužregistruojamas, jis užrašomas į eilę ir registruojamas vėliau. Todėl tokių eilių, kokias buvome įpratę matyti, registratūroje nebėra.

Visgi registruotis pas konsultantus prašoma tik jau turint šeimos gydytojo siuntimą.

Vyr. gydytojas pasidžiaugia ir praėjusių metų finansiniais rezultatais. Pasak jo, metai baigti su teigiamu finansiniu rezultatu, todėl metų pabaigoje visiems be išimties darbuotojams buvo galima išmokėti ir premijas.

„Geri rezultatai yra absoliučiai visų ir kiekvieno darbuotojo indėlis, todėl nė vieno ir neišskyrėme“, – sako A. Starkus.

„Mes darome viską, kad teikiamos paslaugos gerėtų, o įstaigos išlikimo perspektyva priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, bet tuo pačiu ir nuo pacientų. Todėl ir iš savo pacientų tikimės pasitikėjimo ir tolerancijos savo ligoninei“, – pokalbį baigia vyr. gydytojas, visiems šilutiškiams palinkėdamas būti sveikiems.