„Siekdami pagerinti ir užtikrinti kokybišką sveikatos priežiūrą viesiems Šilutės rajono gyventojams, planuojame įkurti Reanimacijos ir operacinės bloką viename aukšte“, – apie vykstančius pasikeitimus kalbėjo VšĮ Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus. Vyr. gydytojas atskleidė, jog tai buvo sena jo svajonė.
Netrukus bus pradėti perkėlimo darbai – operacinė įsikurs greta Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus esančiose patalpose. Šie pokyčiai džiugina ne tik gydymo įstaigos vadovybę, bet ir anesteziologus-reanimatologus bei operacinės personalą.
Gydytojai greičiau pasieks operacinę
„Džiaugiamės šiais planais, nes palengvės operacinės personalo darbas, o pacientams bus užtikrintos kokybiškesnės paslaugos“, – sakė operacinės vyr. slaugytoja Zelma Lakštinienė.
Teigiamai pokyčius vertina ir Reanimacijos – intensyviosios terapijos skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė. Jos teigimu, įkūrus naująjį bloką ir iškilus kritinei situacijai, kuomet anesteziologas – reanimatologas privalo skubiai ligonį pristatyti į operacinę, tai padaryti bus galima kur kas greičiau nei iki šiol. Mat dabar operacinė yra įsikūrusi trečiame aukšte, o personalas – kitame.
„Nuo šiol mes būsime šalia, viename aukšte ir tai palengvins operacinės personalo ir anesteziologo – reanimatologo darbą. Įsteigus viename aukšte operacinės ir Reanimacijos – intensyviosios pagalbos skyriaus bloką, kai reikės, anesteziologas – reanimatologas greičiau iš skyriaus pasieks operacinę“, – aiškino skyriaus vedėja A.Pikžirnienė.
Bus ir poilsio zona
Anot D.Steponkaus, pas mus pacientai jau gauna aukščiausios kokybės paslaugas, o ligoninė yra aprūpinta visa reikalingiausia modernia įranga.
Kuriamame operacinių bloke bus visos sąlygos maksimaliai užtikrinti pacientų saugumą ir produktyvų chirurgų darbą. Be galo svarbus ir medicinos personalo poilsis po operacijos ir galimybė pasiruošti kitai.
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus pastebi, jog po operacijos medikai dažnai jaučiasi pavargę, todėl jiems ypač svarbu pailsėti bent keletą minučių. Planuojama, kad šis Reanimacijos ir operacinės blokas turės ir poilsio zoną.
Gydytojai pasakoja, kad prieš operacijas, nors jie jų atlikę daugybę, vis tiek kaskartą jaudinasi. Vyr. gydytojas pridūrė, kad nors jau yra patyręs gydytojas, bet lyg artistui prieš žengiant į sceną, vistiek kaskartą neramu, nes nežinai, kas tavęs laukia operacinėje.
Negana to, operacinėje gydytojo – it dirigento laukia visa komanda: reanimatologai – anesteziologai, instrumentatoriai, padėjėjai.
„Atsidaro operacinės durys, gydytojas įeina ir prasideda darbas. Žinoma, operuojant iš galvos išgaruoja visos asmeninės, problemos, net emocijos, nes turi susikoncentruoti tik darbui. Operacijai pasibaigus, išeini iš operacinės ir tik tada pajauti didžiulį palengvėjimą. Atsidūsti ir jautiesi emociškai išsekęs, nors dar reikia surašyti ligos istoriją“, – po operacijos užklumpančias nuotaikas komentuoja D.Steponkus.
Vyr. gydytojas irgi svajojo, kad šis blokas turėtų tokią zoną, kurioje gydytojas jaustųsi saugiai, aplinkinių netrukdomas galėtų pailsėti bent 15 minučių. Nes nuo to labai priklauso ir kitos operacijos sėkmė. „Šiame bloke gydytojai galės jausti saugumą, kad po opercijos pailsėję, ramiai vėl pradėtų ruoštis kitai operacijai“, – sakė jis.
Rašyti atsakymą