Šilutės ligoninėje tęsiama vakcinacija: jau paskiepyti medikai jaučiasi saugesni

Ketvirtadienį Šilutės ligoninę pasieks antroji vakcinos nuo COVID-19 siunta. Rytoj ir penktadienį planuojama paskiepyti visus COVID-19 nepersirgusius medicinos bei Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus. Taip pat bus vakcinuoti pacientai, kuriems reikalinga hemodializė ir nepersirgę Slaugos skyriaus pacientai. Jau anksčiau „Šilutės naujienų“ kalbinti medikai vakciną nuo COVID-19 laiko geriausia dovana ir tikisi, kad skiepai padės suvaldyti koronavirusą.

Šilutės ligoninės medikų vakcinavimas.
Šilutės ligoninės medikų vakcinavimas.

Paskiepys dar 90 medikų

Pirmoji vakcinos siunta – 40 dozių – iš Klaipėdos universitetinės ligoninės į Šilutę atkeliavo ankstų gruodžio 28-osios rytą. Tądien paskiepyti ir pirmieji medicinos darbuotojai, dirbantys padidintos rizikos padaliniuose – COVID-19 skyriuje, Reanimacijos – intensyvios terapijos, Priėmimo – skubios pagalbos, Izoliaciniame skyriuose, Mobiliajame patikros punkte.

Gruodžio 29-ąją paskiepyta dar 40 medicinos darbuotojų. Iš viso paskiepyti 23 medikai, 39 slaugytojai, 14 jų padėjėjų, 4 radiologijos technologai.

Antroji vakcinos siunta iš Klaipėdos universitetinės ligoninės į Šilutę atkeliaus ketvirtadienio rytą. Sausio 7 ir 8 dienomis planuojama paskiepyti dar apie 90 medicinos darbuotojų ir kai kuriuos ligoninės pacientus.

Kito kovos būdo nėra

Pirmojo vakcinavimo metu “Šilutės naujienų“ kalbinami medikai buvo nusiteikę palankiai, džiaugėsi, kad nuo šiol galės jaustis saugesni ir pritarė kitų šalies ligoninių medikų nuomonei, jog ilgai lauktą vakciną tikrai galima vadinti geriausia kalėdine dovana.

Nenorą skiepytis pareiškė vos keli medikai, neskiepyti ir tie, kurie COVID-19 jau persirgo.

Į skiepų kabinetą užėjusi slaugytojos padėjėja Genovaitė buvo džiugiai nusiteikusi. Nuo moters veido nedingo šypsena, o suleidus vakciną ji net nustebo: „Negi jau viskas? Nė nepajutau…“

Vakcinos nuo COVID-19 laukia ir kitų skyrių darbuotojai, kurie bus paskiepyti ketvirtadienį ir penktadienį.

„Dėl skiepų apima dvejopa nuomonė, bet kai pamatai sunkius ligonius COVID-19 skyriuje, supranti, kad kito kelio sustabdyti virusą nėra. Juk kažkada skiepai sustabdė raupus, tuberkuliozę. Jeigu tai vienintelis būdas išeiti iš šio užburto, juo reikia pasinaudoti“, – sakė viena medikė.