Šilutės ligoninės gydytojai susipažino su Turkijos sveikatos apsaugos sistema

 

Turkijoje gydytojai_1Spalio mėnesį  Šilutės ligoninės gydytojų grupė lankėsi Turkijoje, šalies pietuose įsikūrusiame Alanijos mieste. Pažintinio vizito metu gydytojai bendravo su Alanijos valstybinės ligoninės atstovais, medikais, aplankė Alaaddino Keykubato universiteto (ALKU) Alanijos mokymo ir tyrimų ligoninę, odontologijos centrą, privačią ligoninę bei neįgaliųjų reabilitacijos centrą. Delegaciją lydėjo mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Savaitę trukusios kelionės metu Šilutės gydytojai Alanijos gydymo įstaigose bendravo su chirurgijos, vaikų, vidaus ligų, kitų sričių specialistais, apžiūrėjo pacientų palatas,  įrangą, aplankė naujai atidarytą gydymo įstaigą. Jie taip pat daug sužinojo apie visos šalies sveikatos apsaugos sistemą.

„Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip organizuojamos sveikatos paslaugos šalyje, kuri yra labai toli nuo Lietuvos. Tai buvo atsakomasis vizitas, kurio metu susipažinome su jų sveikatos apsaugos sistema, pasisėmėme patirties. Su tenykščiais kolegomis bendradarbiausime ir toliau, o ateityje svarstysime ir apie atskirų sričių specialistų stažuotes”, – po kelionės sakė vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Pamatė ir senąją, ir naująją ligonines

Pirmosiomis vizito dienomis mūsų gydytojai lankėsi Alanijos senojoje ligoninėje, kuri yra kone tris kartus jaunesnė už Šilutės ligoninę. Kaip pasakojo D.Steponkus, ji įsikūrusi gražioje, tačiau sunkiai pasiekiamoje vietoje – ant kalno.

Kaip žinia, rytų kultūroms būdingas bruožas yra bendruomeniškumas, todėl Turkijos gyventojai būriuojasi net lydėdami savo šeimos narį pas gydytoją. Pacientų srautai šioje ligoninėje tokie dideli, kad ji nebepajėgia priimti visų besikreipiančių žmonių. Todėl ligoninę planuojama nugriauti.

„Nors ji ir sena, tačiau turi visą diagnostikai ir gydymui reikalingą įrangą. Palyginimui, mes turime vieno pjūvio tomografą, o jie – 64 pjūvių. Kadangi, pastarasis yra jau 7 metų senumo, jie jį planuoja pakeisti nauju. Deja, mes vis dar tik svajojame apie naują tomografą”, – kalbėjo Šilutės ligoninės vadovas. Anot jo, nuostabą kėlė tai, kad šioje šalyje medicinos paslaugos yra taip išvystytos.

Apžiūrėjus Alanijos miesto senąją ligoninę, Šilutės ligoninės delegacija nuvyko į naująją, kuri dar buvo tik ruošiama iškilmingam atidarymui. Naujoji ligoninė irgi paliko didelį įspūdį mūsų pamario gydytojams. Anot jų, palatos erdvios, platūs koridoriai, o kiekviename kabinete moderni įranga – viskas, ko gali prireikti medikams ir pacientams.

„Alanijos ligoninė labai erdvi, yra net atskiras padalinys užseniečiams, kad nesimaišytų pacientų srautai. Tiesa, jei senojoje jų ligoninėje buvo 200 lovų, tai naujoji bus kur kas didesnė”, – apie Alanijos ligoninę kalbėjo Šilutės ligoninės vyr. gydytojas.

Tai buvo atsakomasis vizitasTurkijoje gydytojai_spauda

Šio susitikimo metu ligoninių vadovai įvertino abiejų šalių sveikatos priežiūros skirtumus ir veiklą.

Pasak D.Steponkaus, gerokai skiriasi ir valdžios, ir neretai pačių gydytojų požiūris į pacientus. „Visa moderniausia įranga yra skirta pacientui, kad šis gautų kuo kokybiškesnę paslaugą. Jiems nesvarbu, ar esi iš kaimo, gyvenantis atokiau nuo miesto, turtingas ar vargingas žmogus. Svarbu tai, kad atvykę į ligoninę visi gauna aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. Visi gydytojai ir slaugytojos pasitempę, korektiški, besišypsantys”, – pastebėjuo D.Steponkus.

Šilutės ligoninės gydytojai buvo sužavėti turkų svetingumu ir Alanijos savivaldybės atstovų dėmesiu. Jie sako dar kartą įsitikinę, kad jeigu yra galimybių pagerinti esamą situaciją, tai to reikia siekti visa visais įmanomais būdais.

D.Steponkus priminė, kad prieš metus Šilutėje lankėsi Turkijos Alanijos valstybinės ligoninės vadovai, onkologijos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos skyrių specialistai, tenykščio universiteto vadovai ir savivaldybės gydytojai. Tąkart svečiai apžiūrėjo ne tik Šilutės ligoninę, bendravo su mūsų gydytojais, bet ir domėjosi visos šalies sveikatos apsaugos sistema.

„Tada su jais bendravome savo ligoninėje, nuvykome ir į Klaipėdos universitetinę, Palangos reabilitacinę ir LSMU Kauno klinikas. Svečiai apsilankė ir Sveikatos mokslų universitete. Mūsų kraštas, dėmesys jiems paliko didelį įspūdį. Nuo tada jie vis kvietė mus pasisvečiuoti pas juos, kol galiausiai tai ir padarėme”, – sakė gydymo įstaigos vadovas. 

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D.Steponkus tikisi, kad užsimezgusi partnerystė su Alanijos miesto ligonine atvers galimybę specialistams keistis profesinėmis žiniomis, gydytojams stažuotis, organizuoti tarptautines konferencijas.