Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje – moderni eilių reguliavimo sistema

 

Konsultacine poliklinika_1Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje jau kelios savaitės yra žymiai trumpesnės eilės ir mažiau triukšmo. Ir tai todėl, kad ligoninė įsigijo ir registratūroje įdiegė modernią eilių reguliavimo sistemą.

Tokios sistemos jau seniai nebe naujiena didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigose. Ne naujiena jos ir Šilutėje, pavyzdžiui, rajono savivaldybės pastate stovi jau seniai. Tačiau rajono gydymo įstaigose tai vis dar retenybė.

Pacientai atsiliepia palankiai

Dabar į Šilutės ligoninės Konsultacinės poliklinikos registratūrą užėję žmonės pirmiausia stabteli prie eilių reguliavimo sistemos terminalo. Liečiamame ekrane jie gali pasirinkti vieną iš trijų reikalingų krypčių. Nr. 1 renkasi tai dienai jau užsiregistravę pacientai, nr. 2 tie, kas nori iš anksto registruotis pas specialistą, o nr. 3 tie, kas atvyksta profilaktiniam patikrinimui. Nr. 4 skirtas kitoms poliklinikos paslaugoms. Konsultacine poliklinika_2

Pacientas pasiima bilietėlį ir laukia, kol jame nurodytas numeris užsidegs ekrane. Tuomet jis gali prieiti prie jį pasiruošusio aptarnauti darbuotojo.

„Vos tik sistema pradėjo veikti, iš karto iš pacientų sulaukėme puikių atsiliepimų. Dabar registratūroje daug mažiau triukšmo ir nesusipratimų dėl eilių“, – sakė jau kelis mėnesius Konsultacinei poliklinikai vadovaujantis gydytojas, ortopedas – traumatologas Viktoras Šileikis.

Yra ir daugiau naujovių

Ši naujovė buvo įstaigos informacinių technologijų specialisto Gyčio Narevičiaus mintis, jo galvoje kirbėjusi nuo tada, kai jis pradėjo dirbti Šilutės ligoninėje. IT specialistas sako supratęs, kad naujovė padės mažinti eiles, o kartu ir kartais pasitaikančius pacientų nepasitenkinimo atvejus. Be to, taip jaukiau ir patiems pacientams, mat prie langelio jie gali prieiti tik po vieną, ir tuo metu niekas nelaukia už nugaros.

Dar vienas sistemos pliusas – ji padeda vesti tikslesnę registruojamų pacientų statistiką.

Eilių reguliavimo sistema nėra vienintelė naujiena Konsultacinėje poliklinikoje. Šiame padalinyje jau kabo nauji informaciniai stendai ir naujas kabinetų ženklinimas, nauja apranga pasipuošė medicinos registratorės, o šiuo metu joms ruošiamos ir naujos darbuotojų kortelės. Pasak Konsultacinės poliklinikos vedėjo V. Šileikio, netolimoje ateityje planuojama įdiegti ir daugiau modernių naujovių.