Šilutės ligoninės medikai paprašė pagalbos – ir jos sulaukė

rsz medus_ligonineiŠilutiškių širdys didelės ir geros, – tai jau pajuto akistatoje su šiandienos neganda – COVID -19 – atsidūrę Šilutės medikai. Epidemijai visoje Lietuvoje plečiantis neįtikėtinais tempais, medikai kreipėsi prašydami materialinės pagalbos. Ir jos jau sulaukė ir iš pamario gyventojų, ir iš kitų Lietuvos miestų. Vis daugiau žmonių tiesia pagalbos ranką ir dalinasi tuo ką patys turi ar ką gali pagaminti.

„Mielieji,

šių dienų aktualijos – didelis išbandymas mums visiems. Šilutės ligoninė ekstremaliomis karantino sąlygomis nori užtikrinti nenutrūkstamą apsaugos priemonių nuo infekcijos: respiratorių, kaukių, specialios aprangos, akinių ir kitų medicinos priemonių tiekimą.
Pirmame etape naudojame savo turimas lėšas. Tačiau ir toliau keičiantis situacijai nerimaujame ir dėl galimo lėšų trūkumo, ir dėl šiuo metu neprognozuojamo jų poreikio ir dėl pasikeitusios situacijos rinkoje, kuri reikalauja įsigyti priemones greitai ir dideliais kiekiais bei nuolat kylančiomis jų kainomis.

Norime būti užtikrinti, turėdami didesnį finansinį saugumą, ilgesniam laikotarpiui, todėl kreipiamės į jus, gerbiamieji krašto verslininkai, geradariai ir visi žmonės, padėti ir prisidėti finansiškai bei kita parama mūsų visų kovoje su viruso COVID-19 plitimu.

 Jeigu Jums rūpi, kaip ir mums darbuotojai, klientai, pacientai, tuomet mes tikimės Jūsų paramos ir palaikymo.

Atsiskaitomoji sąskaita LT65 7044 0600 0066 9877 AB SEB bankas.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras ŠILEIKIS“

Parama atvyko net iš Utenos
Skydeliai 1JPG
Toks Šilutės ligoninės vadovo kreipimasis viešojoje erdvėje buvo išplatintas antradienį. Ir jau trečiadienį V. Šileikis „Šilutės naujienoms“ sakė norintis padėkoti visiems geros valios žmonėms. „Jau matome, kad sąskaita pildosi. Tad visiems, kas bent vienu euru pasidalija su medikų bendruomene, kas dalijasi pačių gaminiais ar bent geru žodžiu mus palaiko, noriu tarti nuoširdžiausią ačiū“, – sakė vyr. gydytojas.

„Šilutės naujienose“ jau rašėme apie pirmąsias geranoriškas „kregždes“ – kavines „Kitchen Inn“ ir „Toto pizza“, kurių vadovai ėmėsi vežti Šilutės ligoninės medikams savo gaminius.

Paramos piniginėmis lėšomis ligoninė jau sulaukė iš UAB „Šilutės vandenys“.

Trečiadienio rytą kelis šimtus medicininių kaukių Šilutės medikams atgabeno „Utenos trikotažo“ fabriko atstovai.

Šios savaitės pradžioje prie gražios iniciatyvos prisijungė ir naumiestiškis bitininkas Vilmantas Gudaitis. Jis paprašė ligoninės kolektyvui perduoti pilną dėžę stiklainėlių savo paties bityno medaus. Tiesa, naumiestiškis pageidavo likti nežinomas, tačiau „Šilutės naujienos“ jam to nepažadėjo… Dovaną priimdamas V. Šileikis sakė, kad medus bus perduotas ligoninės skyriams, juose dirbantiems gydytojams ir kitam personalui. Jo žodžiais tariant, kad „gyvenimas jiems būtų bent kiek saldesnis ir kad jie stiprintų savo imunitetą ir nepristigtų jėgų“.

Bibliotekininkai gelbsti „Purieną“

Šilutės bibliotekininkai 3D printeriu pagamino keliasdešimt apsauginių skydelių, kuriuos perdavė šeimos gydytojų centrui „Puriena“ ir ligoninės Reanimacijos skyriui. F. Bajoraičio viešoji biblioteka kartu su nacionaline M. Mažvydo biblioteka ir daugeliu kitų bibliotekų prisidėjo prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir 3D spausdintuvu ėmėsi spausdinti rėmelius apsauginiams veido skydeliams, kurie padės saugoti šiuo laiku itin svarbų darbą atliekančių medikų sveikatą. Šie skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia kūno dalimi. Plastikinės skydelių apsaugos daromos iš dokumentams įrišti skirtų medžiagų. Tokius skydelius bibliotekininkai gamins ir policijos pareigūnams.