Šilutės ligoninės pediatrė – vaikų endokrinologė Indrė Margelienė: „Rasime gydymą kiekvienam ligoniukui“ Endokrininių sutrikimų turintiems vaikams nebereikės važinėti į Klaipėdą ir Kauną

gydytoja pediatre margelieneŠilutės ligoninė turi gydytoją pediatrę – vaikų endokrinologę. Spalio 14-ąją suėjo mėnuo, kai ligoninės Pediatrijos skyriuje pradėjo dirbti vaikų endokrininių ligų specialistė Indrė MARGELIENĖ.

Visai neseniai mokslus Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigusi ir jau darbo patirties turinti medikė tapo tikru išsigelbėjimu tiems tėvams, kurie iki šiol endokrininės sistemos sutrikimų turinčius savo vaikus turėjo vežioti konsultuoti į Kauno ar uostamiesčio medicinos įstaigas. Dabar konsultacijas ir tolesnio gydymo rekomendacijas jie gaus Šilutėje.

Cukrinis diabetas, skydliaukės veiklos sutrikimai, nutukimas, įvairūs vystymosi raidos sutrikimai, nereguliaros menstruacijos ir kt. – tai vis problemos, kurių turinčius vaikus ir paauglius prižiūrės naujoji medikė.

Šilutė – panaši į kurortą

I.Margelienė kilusi iš Raseinių rajono, 5 metus rezidentūrą atliko Kauno klinikose, 4 metus jai jau teko dirbti ir Šilalės ligoninėje. Tiesa, į Šilalę budėti savaitgaliais gydytoja dar vis važinėja ir dabar, bet nuolatinės darbo vietos ieškojo Šilutėje.

Paieškos buvo paprastos: paskambino ligoninės vadovui Dariui Steponkui ir pasiteiravo, ar mūsų ligoninei nereikia pediatro – vaikų endokrinologo. Atsakymas buvo „reikia“, ir jaunoji medikė buvo pakviesta  pokalbio. Netrukus čia ir persikėlė su visa šeima.

Klausiama, kodėl pasirinko būtent Šilutę, pediatrė atsako, jog šis kraštas visada traukė, greičiausiai todėl, kad yra netoli jos gimtinės. O atvykusi irgi nenusivylė: Šilutę ji apibūdina kaip gražų, žalią ir į kurortą labai panašų miestą, kuriame gyvenimas teka tarsi neskubėdamas.

Ypatingo pamariškių vaikų ligų išskirtinumo ji dar nespėjusi pastebėti, nes dar ir šaltojo sezono nebuvo. Bet nemano, kad išskirtinumų pastebės, nes, jos pačios žodžiais tariant, vaikai ir jų ligos visur panašūs.

Pediatriją gydytoja pasirinko jau įpusėjusi studijas ir šiek tiek padirbėjusi.

„Tegu visi ateina drąsiai, tikiu, kad rasime bendrą kalbą ir geriausią išeitį kiekvienam ligoniukui“, – sako jaunoji medikė.

Ligų sukėlėjai mutuoja, keičiasi jų jautrumas

Naująją medikę globojanti Pediatrijos skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė pasakoja, jog iki šiol endokrininės sistemos ligomis sergančius vaikus tekdavo siųsti į Kauno vaikų endokrinologijos centrą arba į Klaipėdą, kur irgi dirba tik viena šios srities gydytoja. Tad pasirinkimas tėvams nebuvo platus. Dabar tėvai turės ir didesnį pasirinkimą, ir galimybę taupyti savo laiką bei pinigus, nes konsultacijas ir visą gydymo kontrolę gaus ir Šilutėje.

Tiesa, I.Margelienė konsultuoja ne tik endokrininėmis, bet ir kitomis įprastomis ligomis sergančius vaikus.

Pas pediatrę I.Margelienę nebus galima užsiregistruoti kaip pas pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoją, nes ji – tik konsultuojanti specialistė. Tad norint pas ją patekti reikės atsinešti šeimos gydytojo siuntimą.

Vedėja V.Intienė labai džiaugiasi savo skyriaus kolektyvo pagausėjimu. Mat nuo tada, kai prieš beveik porą metų darbą paliko gydytojas Bronius Daugirdas, čia dirbančioms trims gydytojoms – be V.Intienės, dar Jolantai Skikienei ir Rasai Čeponienei – teko pasidalinti ir jo krūvį.

„Buvo nelengva, nes rajono vaikų sergamumas yra didelis, kai kurių ligų sukėlėjai nuolat mutuoja, keičiasi jų jautrumas, vienos bakterijos nuo skiepų prislopsta, užtat kitos pakelia galvas“, – sako 30 metų darbo patirtį turinti pediatrė V.Intienė.

Vedėjos pastebėjimu, pastaruoju metu ypač daugėja žarnyno virusinių infekcijų, jos siaučia ištisus metus ir antibiotikams nepasiduoda. Belieka simptominis gydymas.

Nemažėja ir peršalimo ligų, virusinių kvėpavimo takų katarų ir pan. – šios ligos, anot V.Intienės, yra nevaldomos.

Jaunas žmogus atneša naujų idėjų

Pediatrijos skyriuje galioja tvarka, kad vaiką į skyrių guldantys tėvai gali pasirinkti, pas kurį gydytoją norėtų gydytis. V.Intienės įsitikinimu, tai labai gerai, nes tik esant abipusiam mediko ir tėvų pasitikėjimui ir supratimui užsimezga šiltas kontaktas, o tada jau ir vaiką lengviau gydyti.

Vedėja mano, kad visada gerai, kai kolektyve atsiranda jaunas ir energingas žmogus, nes jis įneša naujų minčių ir idėjų.

Labiausiai V.Intienė apgailestauja, kad darbą pastaruoju metu palieka geresnį apmokėjimą užsienio valstybėse suradusios slaugytojos. Šiuo metu skyriuje dirba 16 slaugytojų, visos jos, anot V.Intienės, turi aukščiausias kategorijas, darbo patirtį, puikiai atlieka visas procedūras ir yra tos specialistės, kuriomis gydytojai visada gali pasikliauti.

„Aš labai bijau, kad esant tokiam apmokėjimui už darbą, kai gydytojas ir slaugytoja iš savo atlyginimo negali išmaitinti šeimos, Lietuvoje vieną dieną apskritai nebeliks medikų“, – sako V.Intienė.