Šilutės ligoninės skolos per 2014 metus sumažėjo 5 kartus

silutes ligonineVšĮ Šilutės ligoninės direktorius Darius Steponkus vadovauja bene vienintelei savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigai, kurios 2014 metų veiklos rezultatas yra deficitinis. Įstaiga minėtus metus baigė turėdama 290,7 tūkst. Lt (84,187 tūkst. Eur) skolą.

Nuostolingai metus pabaigusios Šilutės ligoninės direktorius D.Steponkus prašė rajono politikus patvirtinti veiklos ataskaitą.

Tačiau savivaldybės politikai stebėjosi ne dėl skolos sumos, bet klausė, kaip Šilutės ligoninei pavyko per metus sumažinti skolą net 5 kartus. Politikai prisimena, kad 2013 m. Šilutės ligoninės skolos buvo pasiekusios 1,512 mln. Lt (438,0 tūkst. Eur).

D.Steponkus pasakojo, kad Šilutės ligoninėje 2014 metais buvo laikomasi numatyto prioriteto – klinikinio asmens sveikatos priežiūros efektyvumo, racionaliai naudojant turimus sveikatos priežiūros išteklius. 2014 metais iš dalies pavyko subalansuoti pajamų ir išlaidų santykį, nors to siekti trukdė nepakankama bazinių kainų balo vertė, t.y. suteikusi paslaugų už 1 litą, ligoninė iš Ligonių kasų gaudavo tik 0,93 lito. Taip pat ir pernai nebuvo apmokėtos viršsutartinės ambulatorinės ir stacionarinės antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugos, o už brangius tyrimus ir procedūras irgi gaudavo ne fiksuotą atlygį, o būdavo apmokama “plaukiojančia” balo verte.

2013 metais, pasak vadovo, už suteiktas paslaugas ligoninei buvo mokama dar blogiau: už 1 litą suteiktų paslaugų Teritorinės ligonių kasos apmokėdavo tik 0,83 Lt.

Kad per vienerius metus pavyktų sumažinti 5 kartus skolas, pasak D.Steponkaus, įstaigoje teko nebepirkti numatytos medicininės įrangos, mažinti darbo užmokesčio fondą, atsisakyti einamųjų remontų.

D.Steponkus politikams kalbėjo, kad toks taupymo būdas anksčiau ar vėliau gali pabloginti įstaigos paslaugų kokybę. Todėl vyriausiasis gydytojas tikisi, kad Ligonių kasų atsiskaitymas už atliktas medicinines paslaugas nebebus dirbtinai mažinamas.