Šilutės ligoninės traumatologus aplankė pasaulinės organizacijos konsultantas iš Šveicarijos

 

ligonine sveciaiŠilutės ligoninės traumatologai nepraleidžia progos savos srities naujovių pasisemti įvairių mokymų metu.

Neseniai jauniausi šio skyriaus gydytojai Paulius Piesliakas ir Andrius Tubis viešėjo Vengrijoje, kur dalyvavo 3 dienas trukusiuose mokymuose. Tokius mokymus visame pasaulyje nuolat organizuoja viso pasaulio traumatologus jungianti tarptautinė organizacija „AO Foundation“, kurios būstinė yra Šveicarijoje.

Ketvirtadienį Šilutės ligoninėje lankėsi šios organizacijos atstovas Thomas Kolitzus. Svečias prisipažino, kad jam buvo smalsu pamatyti, kokiose operacinėse, kokia įranga operuoja ir kokias medžiagas naudoja atokaus Lietuvos rajono medikai.

Dalyvavo mokymuose Vengrijoje

Pagrindinis organizacijos „AO Foundation“ darbo baras – naujausių technologijų ir traumatologinių implantų išbandymas ir viso pasaulio traumatologų mokymai. Dalyvauti įvairiose pasaulio šalyse rengiamuose mokymuose gali visi tobulėti norintys traumatologai.

Mokymai vyksta ir Lietuvoje, tačiau šilutiškiai traumatologai P.Piesliakas ir A.Tubis pastarąjį kartą vyko į Vengrijoje organizuotus kursus. Mokymuose išklausytas teorinių paskaitų kursas, buvo ir praktinių užsiėmimų. Abu šilutiškiai gavo pirmosios pakopos kursų baigimą patvirtinančius sertifikatus.

P.Piesliakas ir A.Tubis pasakoja, jog dalyvavimas mokymuose smarkiai plečia akiratį, leidžia žengti koja kojon su naujovėmis, o taip žengiant ir geriausių gydymo rezultatų lengviau pasiekti.

Štai grįžę iš mokymų traumatologai operacijų metu pradėjo taikyti naujovę: ilgųjų kaulų lūžių atvejais dabar ir Šilutėje naudojamos specialios plokštelės.

Naujoves seka ir internetu

Medikai pasakojo, jog minėta organizacija nustato naujausius ir kiekvienam atvejui tinkamiausius gydymo metodus ir gaires. O pasinaudoti tomis rekomendacijomis internetu kiekvieną dieną gali kiekvienas norintis traumatologas.
ligonine operacine
Šilutės medikai sudėtingų traumų atvejais taip pat ieško reikiamos informacijos – tokios virtualios konsultacijos tapo įmanomos ir tiesiog operacijų metu, neišeinant iš operacinės.

„Kiekvienas atvejis yra individualus, operacijos metu dažnai tenka labai greitai spręsti, skubiai ieškoti paties geriausio būtent tam žmogui gydymo varianto“, – sakė medikai.

Jauni gydytojai pasidžiaugia,ad Šilutės ligoninės operacinėse jau yra kone visa šiuolaikiškiausia medicinos įranga, čia naudojamos moderniausios medžiagos, instrumentai ir implantai, ir tai leidžia taikyti ir moderniausius gydymo būdus.

Protėvių žemė – Klaipėda

Šilutės ligoninė buvo vienintelė Lietuvoje, kurią aplankė iš Šveicarijos atvykęs T.Kolitzus kartu su sužadėtine Brianna Miller.

Svečias sakė, jog jam visada smalsu pamatyti, kaip dirba kitų šalių medikai. Be to, vizitą į Šilutę lėmė ir kitos priežastys: užsimezgusi pažintis su šilutiškiais medikais bei tai, kad T.Kolitzus protėviai yra kilę iš Klaipėdos krašto, tad svečias čia atvyko trumpų atostogų.

„Šilutės naujienoms“ svečias pasakojo, jog jo proprosenelis iš Klaipėdos krašto išvyko gilyn į Rytų Prūsiją. Paskui gyveno Berlyne, tarnavo Prūsijos armijoje. Taip visa jo šeima liko gyventi Vokietijoje, o proprovaikaitis Thomas savo ateitį kuria jau Šveicarijoje.

Parodė ir istorinius įrankius

Po Šilutės ligoninės skyrius ir operacines svečius vedžiojęs P.Piesliakas pasakojo, jog kiekvieno mūsų traumatologo pagalbos per parą prireikia maždaug 20-30 pacientų. Šis skaičius gana didelis, nes prilygsta didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigų skaičiams. Pavyzdžiui, maždaug tokį pat krūvį turi ir Vilniaus respublikinėje ligoninėje dirbantys šios srities specialistai.

Traumatologas P.Piesliakas ir operacinių vyr. slaugytoja Zelma Lakštinienė rodė svečiams ne tik šiandien naudojamus, bet ir jau nebegaminamus, medikų išsaugotus traumatologinius implantus. Tai ir vadinamosios Kiunčerio vinys, kurios jau vadinamos istorinėmis, ir kitokia įranga. Ne vieną įrankį apžiūrinėdami svečiai prisipažino tokių apskritai dar nematę. Šilutės gydytojai neatmeta galimybės kada nors įkurti anksčiau naudotos įrangos muziejų.

Atsisveikindamas T.Kolitzus sakė, jog jam buvo įdomu pamatyti, kuo gyvena ir kaip dirba mažosios gydymo įstaigos, kokios jose sąlygos taikyti naujoves ir koks tų naujovių poreikis. Jis sakė neabejojantis, jog dabar bendradarbiavimas su Šilutės traumatologais bus dar tampresnis, o kartu mūsų ligoninėje atsiras vis daugiau naujovių.

Traumatologai Klaipėda