Šilutės ligoninės vadovai ir gydytojai sveikino slaugytojas

slugytojosGegužės 12 dieną, kai visame pasaulyje buvo minima Tarptautinė slaugytojų diena, VšĮ Šilutės ligoninės bendruomenė irgi nepamiršo pasveikinti savo įstaigos slaugytojų. Gydytojai ir įstaigos vadovai joms dėkojo už sunkų darbą, atsidavimą pacientams ir kantrybę.

Slaugytojas tai žmogus, kuris yra arti gimstančių, sergančių ir mirštančių, kuriam pacientas patiki savo skausmą, kančią ir neviltį, iš kurio tikisi sulaukti paramos ir pagalbos. Todėl ir tądien prisiminta pirmoji slaugytoja Florence Nightingale, kuri Krymo karo metu organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmąja slaugių kursų rengėja Anglijoje. Jos garbei gegužės 12-oji ir buvo paskelbta Tarpautine slaugytojų diena. Šia  proga VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvas pasveikino visus, kurie pasirinko tokią sudėtingą, atsakingą, bet be galo reikalingą žmonijai profesiją.

„Būkite sveikos ir laimingos, nes jūs visada skubate padėti, užjausti  pacientą, net ir tada kai jums pačioms būna sunku. Linkiu niekada nepamiršti, kokios svarbios yra jūsų rankos, akys ir jūsų širdis. Dėkoju už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę ir atsidavimą savo profesijai. Tegul jus lydi neblėstanti energija bei stiprybė dalijant šypseną, meilę, gerumą visiems“, – tokiais žodžiais į savo koleges kreipėsi gydymo įstaigos slaugos administratorė Birutė Jurjonienė.

Ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus taip pat linkėjo slaugytojoms sveikatos, atsidavimo profesijai ir kantrybės. „Pirmiausia, noriu atsiprašyti, jog nevisada pavyksta visus duotus pažadus ištesėti. Tikrai norisi, kad jūsų gyvenimas, darbas taptų lengvesnis ir kuo geresnis. Išlikite svarbios savo pacientams, profesionalios, padėkite žmogui, kada labiausiai jam reikia jūsų. Žinokite, jog ankščiau ar vėliau jums už tai bus atlyginta“, – sakė jis.

Minint Lietuvos valstybės 100-metį ir švenčiant slaugytojų dieną Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė slaugos administratorei B.Jurjonienei įteikė pirmąją medicinos felčerių laidos vinjetę atminčiai. Pasak A.Pikžirnienės, prieš 62 metus slaugytojų dienos dar nebuvo, tačiau mūsų miesto ligoninėje veikė Respublikinė Šilutės medicinos mokykla. Ji ruošė ne tik medicinos seseris, bet ir medicinos felčerius. 1956-aisiais išleista pirmoji medicinos felčerių laida. Anuomet mokykloje dėstė Šilutės ligoninėje dirbę gydytojai. Panašu, kad užteko jų kompetencijos paruošti ir felčerius, ir medicinos seseris.

A. Pikžirnienė linkėjo, kad ši diena mažiausiai dar 62 metus būtų minima, o ši profesija išliktų. „Žinokite, kad jūs esate mūsų draugės, kolegės, jūsų rankos, akys ir širdis yra reikalingos pacientams“, – slaugytojų dienos proga pasveikino A.Pikžirnienė.

Į koleges kreipėsi ir chirurgas Vytautas Žvirblis. Jis priminė, jog apie 80 proc. žmonių sveikatos priklauso nuo jų gyvenimo būdo, ir tik 20 proc. nuo medikų. Tačiau žmogui sveikti, atsistoti po sunkios ligos ar operacijos padeda slaugytojos. „Jūs profesionalės, puikiai dirbate, taip dirbkite ir toliau. Ir būkite sveikos pačios, nes tada bus sveiki ir kiti“, – sveikino gydytojas.

Po gražių sveikinimų slaugytojos išklausė paskaitą „Korupcijos rizikos sveikatos apsaugos srityje“, kurią skaitė gydymo įstaigos viešnia Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vyr. specialistė Egidija Nargėlienė.