Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D.Steponkus – geriausias vadovas Lietuvoje

Steponkus P1080204Penktadienį Vilniuje, viešbučio „Radisson“ konferencijų salėje, rinkosi šalies gydymo įstaigų vadovai, medicinos autoritetai, politikai, vykdomosios valdžios atstovai, visuomenės veikėjai, menininkai. Dešimtoji – jubiliejinė – apdovanojimų „Metų vadovas“ teikimo ceremonija tapo sveikatos sistemai reikšmingiausia metų švente.

Garbingiausias titulas – „Metų vadovo“ vardas šiemet atiteko Šilutės ligoninės vyriausiajam gydytojui Dariui STEPONKUI.

Renginį organizuojančio savaitraščio „Lietuvos sveikata“ redaktorė Jolanta Babiliūtė teigė, kad šie tradicija tapę rinkimai kasmet nukreipia žvilgsnį į tuos, be kurių neįmanoma sveikatos apsaugos modernizacija, pilietinė visuomenė, pagaliau teisinga pokyčių kryptis. Jie – nacionalinis elitas, kurio taip ieškome jau dešimt metų. Jų dėka nuolat skalbiama sveikatos apsauga visuomenės apklausų reitinguose yra aukščiau nei Seimas ar partijos.

Dešimtą kartą Lietuva rinko „Metų vadovo“ nugalėtojus, kurie verti 7 nominacijų. Šešios nominacijos skirtos už įvairius vadovų veiklos rezultatus, o septintoji – svarbiausia – „Metų vadovo“ titulas.

2010 metais Šilutės ligoninės vadovas D.Steponkus buvo nominacijos „Metų novatorius“ laimėtojas. Dvejus pastaruosius metus jis buvo geriausiųjų vadovų trejetuke ir vis likdavo antras. Šiemet jubiliejiniame renginyje Šilutės vardas nuskambėjo garsiausiai, nes mūsų ligoninės vadovas savo veiklos rezultatais aplenkė ne vienos didelės gydymo įstaigos vadovą.

„Nesvarbu – didelės ar mažos ligoninės, klinikos, visuomenės sveikatos įstaigos ar sveikatos biuro vadovas. Visur reikia sumanumo, mokėjimo susikaupti ateičiai bei to begalinio tikėjimo, kad Lietuva – tai kraštas, į kurį verta investuoti savo gyvenimą“, – teigė J.Babiliūtė.

2012 metais už pasiekimus plėtojant Šilutės ligoninės veiklą ir gerinant pacientų aptarnavimą Sveikatos apsaugos ministerija D.Steponkui suteikė nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą.

D.Steponkų sveikino rajono meras Šarūnas Laužikas, šalies sveikatos apsaugos sistemos vadovai, kolegos.

Plačiau apie „Metų vadovo“ rinkimus skaitykite kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.