Šilutės MC „Puriena“ darbą pradeda dvi jaunos gydytojos psichiatrės

Medikų pagalbos dažnai ieškantiems šilutiškiams – dar vien gera naujiena: nuo rugsėjo mūsų mieste pradeda dirbti dar dvi jaunos medikės – psichiatrijos srities specialistės-gydytojos psichiatrės Viktorija Pleikytė ir Gabrielė Rinkevičienė.

Gydytojos dirbs medicinos centro „Puriena“ Psichikos sveikatos padalinyje, tad šio padalinio gydytojų gretos padvigubės iki keturių gydytojų, o rajono gyventojams gerės paslaugų prieinamumas.

Pradės nuo rugsėjo

Pastaruoju metu ypač garsiai prabylama apie įvairių sričių medikų stygių Lietuvoje. Ir ne tik regioninėse gydymo įstaigose, bet ir didmiesčiuose. Štai praėjusią savaitę ir vėl paskelbta, kad naujajame uostamiesčio darinyje, kuris sujungė dvi gydymo įstaigas, jau trūksta net 100 medikų.

Per porą pastarųjų dešimtmečių neteko girdėti, kad ir Šilutės psichiatrijos specialistų gretas bent kiek ilgesniam laikui papildytų nauji specialistai. O norintiems patekti pas daug metų čia dirbančias gydytojas Loretą Šiaudvytytę ir Jolitą Bruožytę tenka ilgokai palaukti.

MC „Puriena“ direktorius Giedrius Benkunskas sako, kad nuo rugsėjo 1-osios, kai darbą pradės jaunos psichiatrės, pacientų galimybės gauti paslaugą turėtų labai pagerėti. Svarbu ir tai, kad gydytojos konsultuos ne tik sielos problemų turinčius ligonius, bet ir profilaktinę apžiūrą atlikti privalančius viso rajono gyventojus.

Į Šilutę grįžta V. Pleikytė

2019 m. medicinos studijų programą Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigusi Viktorija Pleikytė – mūsų kraštietė, dar anksčiau baigusi Šilutės 1-ąją gimnaziją.

Šiais metais Viktorija baigė psichiatrijos rezidentūros programą Vilniaus universitete, kur įgijo gyd. psichiatro profesinę kvalifikaciją. Rezidentūros praktiką atliko ambulatorinėje grandyje ir įvairaus profilio psichiatrijos stacionaruose: Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikose ir kt. Dar besimokydama rezidentūroje, jaunoji medikė papildomai dirbo gydytoja asistente Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Vilniaus miesto psichikos centro Ūmios psichiatrijos skyriuje.

„Po 10 metų trukusių studijų džiaugiuosi turėdama galimybę grįžti į gimtąjį miestą, galėdama įprasminti savo darbą bendruomenėje, kurioje užaugau“, – sako medikė.

Pasak jos, konsultuojant pacientus svarbiausia yra įsiklausyti, sukurti atvirą ir pasitikinčią aplinką, kurioje medikas ir pacientas kartu galėtų ieškoti sprendimų. Tad ji skatina šilutiškius nebijoti kreiptis pagalbos, kalbėtis apie psichikos sveikatą ir drąsiai užduoti visus rūpimus klausimus.

G. Rinkevičienei patiko vadovų pasiūlymas

Vilniaus universitete 2011-2017 m. mediciną studijavusi G. Rinkevičienė, baigusi studijas įstojo į psichiatrijos rezidentūrą. Ją baigusi šiais metais įgijo gydytojo-psichiatro profesinę kvalifikaciją.

Rezidentūros praktiką medikė atliko ambulatorinėje grandyje ir įvairaus profilio psichiatrijos stacionaruose: Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikose. Besimokydama rezidentūroje, papildomai dirbo gydytoja asistente Respublikinėje Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje. 2022 m. medikė pradėjo Kognityvinės elgesio terapijos studijas. „Ketinu ir toliau domėtis ir plėsti žinias šioje srityje, o 2026 m. tapti ir psichoterapeute“, – sako ji.

Kodėl pasirinko atvykti dirbti į Šilutę? Gabrielė sako, jog vertina nedidelio miesto ramybę ir teikiamas galimybes. „Noriu pažinti Šilutę, aplinkines apylinkes, čia gyvenančius žmones ir taikyti ne tik psichiatrijos, bet ir psichoterapijos žinias, padėdama į mane besikreipiantiems žmonėms“, – sako gydytoja.

Be to ji akcentuoja, kad ir įmonės savininkai pasiūlė patrauklias darbo sąlygas bei patiko jų išdėstyta įmonės perspektyvos vizija. „Todėl tikiu, kad „Purienoje“ kaip gydytoja pritapsiu, čia patiks ir mano šeimai“, – sako ji.