„Šilutės MCT“ klinika moterų sveikata rūpinsis pasitelkiant naujos kartos technologijas

Krūties vėžys yra dažniausias moterų piktybinis susirgimas, kasmet pasaulyje diagnozuojamas daugiau nei 1,5 mln. moterų. Anot „Affidea Lietuva“ įmonių grupei priklausančios „Šilutės MCT“ klinikos gydytojos radiologės Ilmos Kunigiškienės, nuolatinė prevencija ir tyrimai yra vienas iš pagrindinių kelių, galinčių ne tik prailginti, bet ir išsaugoti moterų gyvenimus.

„Affidea Lietuva“ įmonių grupės specialistai, atsižvelgdami į vis prastėjančius moterų sergamumo krūties vėžiu rodiklius bei siekdami žengti koja kojon su šiuolaikinėmis krūties vėžio gydymo ir prevencijos tendencijomis, neseniai „Šilutės MCT“ kliniką papildė naujausiu Vakarų Lietuvoje, itin pažangiu skaitmeninio mamografo „GE Senographe Pristina“ aparatu, kuris yra bene svarbiausias krūtų ligų diagnostikoje.

Mamografas – ypač modernus

Anot čia dirbančios gydytojos radiologės I. Kunigiškienės, naujojo aparato modernumas leidžia ne tik atlikti greitas, mažiau skausmingas patikras pacientėms, bet ir leidžia pateikti išsamesnius tyrimo įvertinimus. Mamografijos tyrimo pagalba galima aptikti labai nedidelių matmenų deformaciją krūtyje, kurios dar negalima apčiuopti pirštais, taip pat įvairius krūties pakitimus – cistas, riebalines sankaupas ar navikus.

„Šis mamografas nuo kitų panašaus pobūdžio medicininių aparatų skiriasi savo raiška ir kokybe, tad yra tinkamas visų amžiaus grupių moterims. Tyrimą ypač rekomenduojama atlikti moterims, vyresnėms nei 50 metų bei toms, kurių krūtyse gausesnis riebalinis audinys“, – teigia I. Kunigiškienė.

Gydytoja pažymi, jog „Šilutės MCT“ klinikoje naujo modernaus skaitmeninio mamografo aparatas palengvino ne tik gydytojų darbą, bet ir pacienčių apsilankymas pas specialistus taip pat tapo komfortabilesnis. Anot gydytojos, apžiūros metu problemų dažnai kildavo pacientėms su tam tikromis negaliomis.

„Norint atlikti detalius krūtų tyrimus, reikia pasitelkti nemažai įvairių priemonių ir tyrimų. Kai kurie jų ne visada yra pritaikyti pacientėms negalinčioms vaikščioti. Naujuoju mamografu apžiūros gali būti atliekamos tiek stovinčioms, tiek sėdinčioms moterims. Be to, tyrimo rezultatai yra pateikiami greičiau“, – aiškina gydytoja radiologė, pridurdama, jog aparato skleidžiamas spindulių kiekis yra minimalus, kas užtikrina procedūros saugumą.

Svarbiausia – išankstinė diagnostika

Nors šiuolaikinės medicinos laimėjimų nuolatos daugėja, onkologinės ligos išlieka itin aktuali visuomenės sveikatos problema. Pasak I. Kunigiškienės, moteris gyvenančias tiek didmiesčiuose, tiek mažesniuose miesteliuose yra svarbu skatinti rūpintis savo sveikata, jos neapleisti ir reguliariai atlikti rekomenduojamus profilaktinius tyrimus, kadangi ankstyvas krūties vėžys dažnu atveju gali nesukelti skausmo ir net neturėti jokių simptomų.

„Skausmas yra retas krūties vėžio simptomas ir jis juntamas nebent vėžiui labai išplitus. Pažengusi liga gali turėti daug simptomų, tačiau dažniausiai pasitaikantys yra šie: krūties dydžio, formos, odos spalvos ar reljefo pokyčiai, taip pat spenelio pokyčiai (įdubimas, pasisukimas į kitą pusę) ar išskyros iš spenelio (kartais gali būti ir kraujingos), padidėję pažastų limfmazgiai bei guzelių ar sukietėjimų atsiradimas krūtyje“, – aiškina gydytoja radiologė.

I. Kunigiškienė moteris ramina, teigdama, jog piktybinius susirgimus diagnozavus laiku ir pasitelkus šiuolaikinius medicinos laimėjimus, jie lengviau ir sėkmingiau nugalimi. Daugiau nei 90 proc. moterų, nustačius pirmos stadijos vėžį, yra visiškai išgydomos.

„Svarbiausias sėkmingo gydymo veiksnys yra ankstyvas šios ligos nustatymas. Reguliari rekomenduojama specialisto patikra pradedama jau nuo 20 metų. Jos metu dažniausiai apsiribojama tik apčiuopa arba ultragarsiniu tyrimu, kadangi jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus, mamografijos metu gali būti blogai praleidžiami rentgeno spinduliai, tad specialistas šiai procedūrai siuntimą gali išduoti tik išskirtinais atvejais. Moterims nuo 40 – 50 metų jau yra siūlomos mamografijos procedūros, kurias rekomenduojama atlikti kartą per 1 – 2 metus. Laiku pastebėti nerimą keliantys dariniai palengvina ankstyvą diagnostiką ir turi didžiulę reikšmę sėkmingam gydymui“, – tikina gydytoja.

I. Kunigiškienė pabrėžia, jog tyrimas pagal „Atrankinę mamografinės patikros dėl krūties vėžio programą“ moterims nuo 50 iki 69 metų atliekamas nemokamai, kas du metus, tačiau jam yra būtinas siuntimas iš šeimos gydytojo.