Šilutės medikai neigia kuriamus stereotipus

IMG 8295„Norite patirti, koks yra tikras gydytojo darbas? Atvažiuokite į Šilutę“, – taip Šilutės ligoninės gydytojai kviečia jaunuosius medikus universitete įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Turbūt nemaža dalis jaunimo išgirdę tokį pasiūlymą nepuls stačia galva. Juk kaip sakoma, tokiuose miesteliuose trūksta pramogų, teatrų, restoranų. Tuo tarpu medikai sako, jog tai tiesiog stereotipai, pridurdami, jog laisvalaikiu jie jachtomis plauko mariose, žaidžia lauko tenisą, važinėjasi dviračiais, o aplink įsikūrusiuose restoranuose mėgaujasi šviežia žuvimi. Maža to, profesinėje srityje yra gerbiami, dirba su modernia įranga ir stažuojasi užsienyje.

Mitai apie nedidelių miestų ligonines

Spėju, kad pirma daugeliui kylanti asociacija apie Šilutę – tai nedidelis miestelis kažkur vakarų Lietuvoje. Tiesa, reikia pastebėti, kad apie nedidelius miestelius dažnai pagalvojome ir tai, kad ten gyvenimas juda labai lėtai. Bet ar tikrai? Šilutės ligoninės medikai apie kuriamus miesto ir gydymo įstaigos stereotipus sako, jog dažnai pamąstymai ir realybė skiriasi kaip diena ir naktis.
 
Maža to, pripažįsta, kad skauda, kai didžiųjų miestų kolegos jų darbą šiek tiek nuvertina, kurdami stereotipus būsimiesiems medikams, jog nedidelių miestų ligoninėse jaunieji gydytojai apie profesinį tobulėjimą ar karjeros galimybes gali tiesiog pamiršti. Neva tokios gydymo įstaigos gyvena skurdžiai, neturi modernios įrangos, o pacientai dažniausiai – senukai, kuriems reikalinga tik slauga. „Melas! Gimiau ir užaugau Šilutėje, dabar gyvenu Klaipėdoje ir kas rytą važiuoju šešiasdešimt kilometrų į darbą. Tame yra nemažai privalumų.
 
Šilutė yra labai gražioje vietoje. Daugelis čia atvažiuoja atostogauti, eismas vyksta intensyvus. Arti Kaliningrado sritis, uostas, todėl man kaip medikui tenka susidurti su pačiais įvairiausiais atvejais. Darbo mums tikrai netrūksta, o iššūkių gali susirasti kiekvienas. Nėra taip, kaip dažnai girdime didžiuosiuose miestuose, kad nieko rajonuose gydytojai nedaro, tik karves gano. Kai girdžiu sakant, kad didelėms klinikoms tenka patys sudėtingiausi pacientai, norisi paklausti, o kas jums tuos sudėtingus atvejus atsiunčia? Juk paprastai tie vadinamieji „sudėtingi atvejai“ atkeliauja iš rajoninių ligoninių, kai didelė dalis darbo jau būna padaryta.
 
Juk pirmas medikas, kuriam atvežamas ligonis, dažniausiai būna ne klinikų profesoriaus, o rajoninės ligoninės gydytojas, kuris apžiūri pacientą, suteikia pirmąją pagalbą ir nukreipia tolimesniam gydymui. Vadinasi, rajoninės ligoninės gydytojo žinios turi būti tokios pat kaip ir profesoriaus didelėje klinikoje, kad galėtų priimti tinkamus sprendimus ir žinoti, kur pacientą nukreipti“, – sako anesteziologas-reanimatologas Audrius Markauskas.

Daugiau apie tai skaitykite lsveikata.lt straipsnyje „Šilutės medikai neigia kuriamus stereotipus“.