Šios parodos rengiamos nuo 2005 metų, trijų pakopų (rajoninės, apskričių ir respublikinės) ciklu, siekiant atskleisti ir pagerbti talentingiausius menininkus, besiremiančius liaudies tradicijomis. Aktyvūs kryždirbystės meistrai, medžio drožėjai, skulptoriai, tapytojai, grafikai ir kitų sričių atstovai, atvykę iš Skuodo, Palangos, Kretingos, Gargždų, Šilutės ir Tauragės, eksponuoja savo darbus. Šiemet konkursas vyksta jau 17-ąjį kartą.
Mus pasitiko Dovilų etninės kultūros centro direktorė Lilija Kerpienė, kartu skubėjome apžiūrėti beveik 80-ties tautodailininkų dviejose didelėse salėse eksponuojamus 368 darbus. Direktorė pasidžiaugė, kad parodą lanko miestelio mokiniai, atvyksta svečių ir iš kitų miestų. „Tai, kad žmonės išeidami dėkoja, maloniai nuteikia. Supranti, kad dirbame prasmingą darbą“, – sakė L. Kerpienė.
Paroda veiks iki spalio 17 d.
„Aukso vainiko“ I vietos diplomas įteiktas Loretai Bagočienei už austas prijuostes, I vietos diplomu apdovanotas ir Adolfas Viluckis už medžio skulptūras. Šio menininko darbai bus eksponuojami respublikinėje parodoje Molėtuose. Kad tautodailininkų darbai būtų pristatomi šiems apdovanojimams, juos kurdami menininkai turi laikytis senovinių tradicijų.
Specialūs diplomai įteikti Danutei Tikužienei už juvelyriką ir Gražvydui Černiauskui už kryždirbystę.
Parodoje eksponuojami įspūdingi šiaudiniai sodai, juos sukūrė Dalia Lengvinaitė, Margarita Macijauskienė ir Birutė Šeputienė, taip pat eksponuojanti austines juostas.
Vaikščiodamos po Etninės kultūros centro sales apžiūrėjome 11-os mūsų rajono tautodailininkų darbus: Juliaus Katausko, Laimos Stankutės ir Remigijaus Juciaus keramiką, Rūtos Čiuželienės ir Birutės Servienės karpinius, tapytojo Sauliaus Šedžio paveikslus, spalvotais karoliukais papuoštas Kristinos Šveikauskienės riešines. Keletą savo veltinių darbų eksponuoja ir rusniškė Violeta Benetienė, keletą paveikslų su Rusnės vaizdais – Egonas Pėteraitis. Kaukių drožėjas Bronius Meškauskas į parodą atvežė Užgavėnių kaukių, savo tapybos darbus pristatė Violeta Astrauskienė.
Pasižvalgėmė ir po palėpę, kurioje daugybė eksponatų, kuriais džiaugtųsi bet kuris Mažosios Lietuvos muziejus: senoviniai lygintuvai, puodynės, krepšeliai, verpimo rateliai, siuvimo mašinos, lagaminai, muzikos instrumentai.
Tikiuosi, kad šią turtingą parodą Dovilų etninės kultūros centre aplankys gausus būrys tautodaile besidominčių žmonių.
Rašyti atsakymą