Šilutės meno mokykla atvėrė duris 550 vaikų

Rugsėjo 1-ąją darbą pradėjo ir Šilutės meno mokyklos papildomo ugdymo pedagogai bei jų ugdytiniai, gilinantys savo muzikos, dailės ir šokių gebėjimus.

Rugsėjo 1-ąją į iškilmes Šilutės meno mokyklos kieme susirinko gausus pedagogų, moksleivių ir jų tėvų būrys.

Mokslo metų pradžios iškilmės vyko mokyklos kieme. Grupės balsingų moksleivių ir šalia išsirikiavę jų pedagogai renginį pradėjo sugiedodami Lietuvos himną, visus sveikino renginio vedėja Žydrė Adomaitienė ir mokyklos direktorė Daiva Pielikienė.

Direktorė D. Pielikienė pasitiko ir pasveikino kiekvieną šių metų mokyklos pirmokėlį, kurie vėliau buvo pakviesti mokyklos kieme pasodinti medelį – magnoliją.

Šventės metu pasidžiaugta moksleivių pasiekimais ir palinkėta visiems atkakliai siekti pasirinktos meninės pažangos ir išprusimo.

Meno mokyklos duris pravėrę pirmokėliai su mokyklos vadovais pasodino magnoliją.

Meno mokyklos direktorė D. Pielikienė “Šilutės naujienoms” pasakojo, kad papildomo ugdymo poreikis – mokytis muzikos, dailės ir šokių auga. Šiemet mokytis priimta per 550 moksleivių. Jų galėtų būti ir daugiau, moksleivių skaičių tenka riboti ir dėl pedagogų trūkumo. Jų dabar mokykloje dirba 40, iš jų 16 atvyksta iš kitų miestų. Direktorė džiaugiasi, kad Meno mokyklos veikla plečiasi ir Žemaičių Naumiesčio skyriuje. Šiemet jame atidaryta dar viena grupė.

Pasak D. Pielikienės, visas mokyklos kolektyvas – tiek pedagogai, tiek moksleiviai labai džiaugiasi patalpomis, į kurias įsikėlė prieš keletą metų. Nors dar ne visos patalpos galutinai sutvarkytos, taip kaip turėtų būti muzikos mokymui, tačiau mokykla turi puikią aura meninių gebėjimų ugdymui. Gal todėl, kad nuo senų laikų šie pastatai buvo skirti mokymui. Tai pastebi ne tik čia dirbantys žmonės, bet ir atkeliavę svečiai.

Mokykla šiemet pradeda tirti teatro meno mokymo poreikį, tai sena šios mokyklos pedagogų svajonė.

Dabar tokios galimybės atsivėrė, ir tikimasi, kad jos bus sėkmingos. Pasak direktorės, dabar visi kantriai laukia, kol bus baigti pastato stogo pertvarkymo darbai, tada bus galima ieškoti galimybių naujai įrengti ir koncertų salę. Gaila, bet dabar dar negalima pakviesti koncertuoti svečių iš kitų Lietuvos meno mokyklų, negalima ir orgnizuoti konkursų. Meno mokykla savo jėgomis paeiliui atlieka ir klasių garso izoliacijos darbus. Iki šiol sutvarkyta – garso izoliacijos plokštėmis iškaltos sienos pučiamųjų klasėje.

Komercijos direktorius, korespondentas