Šilutės meno mokykloje – remontai ir nauja kompiuterinės grafikos klasė

MENO MOKYKLOS_1Šilutės meno mokykloje praėjusią savaitę perkirptos net dvi simbolinės atidarymo juostelės. Atidaryta nauja kompiuterinės grafikos klasė, o šokių salė sužibo atnaujintomis grindimis, sienomis ir naujais veidrodžiais.

Į šių, kad ir ne ypač didelių atidarytuvių iškilmes apžiūrėti atliktų darbų ir perkirpti atidarymo juosteles atvyko ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.  

Nesitikėjo, kad bus taip gerai

Meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jai atmintyje yra išlikusios emocijos, kurios virė, kai buvo sprendžiamas klausimas dėl Meno mokyklos įkurdinimo senosios Šilutės pradinės mokyklos pastatuose Lietuvininkų g. 38. Mokykla iš dviejų ankštų pastatų Liepų ir Atgimimo gatvėse perkelta į tikrai galima sakyti prestižinėje miesto dalyje esančius pastatus. Juose puikiai telpa visi: šokėjėliai, muzikantai, dailininkai, dainininkai, yra repeticijų ir koncertų salės.

Pasak D.Pielikienės, ne taip svarbu, kad pastatas senas, reikalauja investicijų rekonstrukcijoms, pritaikymo naujai paskirčiai.

Dar reikia įrengti pertvaras klasėse, įrengti garso izoliaciją, kai kur padažyti. Bet yra viltis, kad visa tai anksčiau ar vėliau bus sutvarkyta. Direktorė tikisi, kad jeigu Savivaldybės tarybos politikams užteko geranoriškumo ir išminties perleisti Meno mokyklai taip jai puikiai tinkančius pastatus, mokyklos pedagogai ir apie 500 papildomo ugdymo moksleivių savo veikla įrodys, kad tai buvo išmintingas sprendimas ir kad mokyklą reikia puoselėti toliau.

Nors mokyklos vidaus patalpose yra daug rekonstruotinų dalykų, D.Pielikienė ir jos pavaduotojai Arnoldas Milukas bei Živilė Šveikauskienė kalbėjo, kad jie nesitikėjo, jog čia dirbti bus taip gerai. Jie tikisi, kad meno mokykla taps dar vienu Šilutę reprezentuojančiu kultūros židiniu.

Buvo atsilikę dešimtmečiuMENO MOKYKLOS_4

Kai meras V.Laurinaitis su direktore D.Pielikiene perkirpo kompiuterinės grafikos klasės atidarymo juostelę, dailės mokytojas Andrius Sirtautas sakė, kad dabar dailės mokymas pagaliau galės įveikti dešimtmečio atsilikimą.

A.Sirtautas džiaugiasi, jog rajono politikai skyrė lėšų tokiai klasei įkurti. Dešimt kompiuterių su legalia programine įranga moksleiviams leis tobulinti maketavimo, dizaino, nuotraukų apdorojimo ir piešimo įgūdžius. Planuojama mokymo programą papildyti vaizdo įrašų montavimo pamokomis.

Pasak D.Pielikienės, savivaldybės 9 tūkst. eurų investicija kompiuteriams ir programinei įrangai buvo didžiulė paspirtis dailės mokytojams įveikti iki šiol buvusį atsilikimą. Direktorė dėkojo ir mokyklos darbuotojams, kurie naująją klasę patys suremontavo, surado ir sumontavo, kad ir naudotus, bet tvirtus ir tvarkingus stalus.

Sutvisko atnaujinta šokių salė

Anksčiau buvusi pradinukų sporto salė, dabar virto puikia klasikinių šokių repeticijų sale. Čia šeimininkauja šokių mokytoja Judrė Railienė su didžiuliu būriu jaunųjų klasikinių ir sportinių šokių šokėjų. Salė dabar gerai pritaikyta repeticijoms: yra veidrodžiai, atramos ir svarbiausia – atnaujintos, lygios, šviesios, lakuotos grindys.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis atnaujintos salės atidarymo metu sakė, kad Savivaldybės admistracijai šios salės atnaujinimo darbai kainavo palyginti nedaug – tik 4 tūkst. eurų. Didesnė šios sumos dalis panaudota išlyginti grindis, jas šlifuoti ir lakuoti, o visus kitus darbus – padažyti sienas, sumontuoti veidrodžius ir atramas atliko patys mokyklos darbuotojai ir jiems talkinę moksleivių tėveliai. Nes, pasak mero, nebuvo galima gaišti laiko didesnių investicijų paieškai salės ir kitų patalpų renovacijai.

Negalima buvo ir laukti nelaimės, kuri galėjo nutikti vaikams šokant ant nelygių grindų su kai kur net išlindusiomis vinimis.