Šilutės merą guodžia slaugytoja?

Trikampis: Šilutėje netyla kalbos, kad mero V.Pozingio ir jo žmonos Dainos šeimyninis laivas jau skęsta, nors politikas gandus neigia. / Diena.lt redakcijos archyvo nuotr.Šilutės merui Virgilijui Pozingiui pastaruoju metu tenka atsakinėti į nemalonų klausimą – kodėl viešumoje rajono galva pasirodo su svetima moterimi?

Pažintis – po partijos vėliava

47-erių politikas įsivėlė į pikantišką apkalbų skandalą, kai vis dažniau jo pašonėje ėmė rodytis ne teisėta jo žmona Daina, o 44-erių Šilutės ligoninės slaugytoja Jūratė B.

Moteris yra aktyvi Valstiečių liaudininkų partijos rėmėja. Šios partijos Šilutės skyriui ir vadovauja pats V.Pozingis. Partijos vakarėliuose ar sąskrydžiuose į akis nekritęs politiko ir šilutiškės artimesnis bendravimas apkalbų laviną išprovokavo, kai V.Pozingis vis rečiau ėmė užsukti į Šilutės rajone, Inkakliuose, esančią šeimos sodybą.

Vakarus viena leidžianti V.Pozingio žmona Daina, kaimynų teigimu, išdidžiai tyli ir situacijos niekam nepasakoja.

„Paklauskite jo paties. Nenoriu po to klausyti jo priekaištų, kad tai aš paviešinau spaudai“, – į tiesų klausimą, ar šeimą ištiko krizė, atsakė D.Pozingienė.

Moteris pripažino, kad 25 metus trukusi santuoka dar nėra nutraukta.

Šeimos židinį kursčiusi moteris vadovauja maisto prekių parduotuvei.

D.Pozingienė Šilutėje išgarsėjo kaip aistringa kolekcininkė – kurį laiką moteris tikėjo, kad laimę į namus atneš miniatiūrinių dramblių statulėlių kolekcija.

Koncerte – su svetima

Pasiteiravus, ar du sūnus užauginusioje šeimoje nepadvelkė skyrybomis, pats V.Pozingis neslėpė susierzinimo.

„O kodėl turėčiau aiškinti? Tai mano asmeninis gyvenimas. Jūs neturite teisės klausinėti. Kai aš norėsiu, pasakysiu. Kodėl aš turiu sakyti, bus ar nebus skyrybos?“ – aiškino Šilutės rajono meras.

Šių metų gegužę, kai Šilutė šventė 500 metų jubiliejų, oficialiuose renginiuose merą vis dar lydėjo žmona Daina.

Tačiau maždaug po trijų mėnesių V.Pozingis viešumoje pasirodė lydimas išvaizdžios šviesiaplaukės.

Pasiteiravus, kokią žavią moterį liepos pabaigoje V.Pozingis lydėjo Klaipėdos „Švyturio“ arenos atidarymo proga nugriaudėjusiame „Smokie“ koncerte, meras iš pradžių trikdamas aiškino, kad jis koncerte buvo vienas.

Tačiau patikinus, kad viso koncerto metu mero pašonėje žurnalistai patys regėjo ne žmoną, o išsipusčiusią nepažįstamąją, politikas išrėžė: „Aš ten su trimis moterimis buvau.“

Po skyrybų praturtėjo

V.Pozingis vis dažniau pastebimas įsukantis į Šilutės pakraštyje esančią Potvynio gatvę.

Viename naujos statybos namų 200 kv. metrų ploto name šeimininkauja mero partijos rėmėja Jūratė.

19 arų sklype moteris valdo nemenkos vertės nekilnojamąjį turtą, namas baigtas statyti tik šiemet. 1995 m. šį namą moteris pradėjo statyti su buvusiu vyru.

Tačiau 2006 m. Jūratė nusipirko pusę namo iš savo vyro, su kuriuo santuoką nutraukė 2009-ųjų kovą.

Po skyrybų moteris dar įsigijo dviejų kambarių butą Šilutės centre.

Šilutėje kalbama, kad Valstybinėje mokesčių inspekcijoje vairuotoju dirbęs slaugytojos vyras po skyrybų išvyko uždarbiauti į užsienį.

Konstitucija mylėti nedraudžia?

Paklaustas, kokių reikalų vedamas užsuka į vieną Potvynio gatvės namą, V.Pozingis nuo klausimo išsisukinėjo, aiškindamas, kad daug ką pažįsta šioje gatvėje.

„O ką aš blogo darau? Aš daug kur lankausi. O viešam asmeniui negalima lankytis kur nors? Viešam asmeniui ir mylėti dar neuždrausta“, – replikavo meras.

Į klausimą, ar politikas laikosi santuokos įžadų, V.Pozingis atsakė, kad jo gyvenime pokyčių kol kas nėra.

„Jūs, moterys, man galvos dar nesusukote. Iš mano paties namų dar neiškraustykite manęs“, – teigė V.Pozingis.

Prisiminęs Seimo nario Sauliaus Stomos istoriją su televizijos žurnaliste, kuriai politikas už pasivažinėjimą trims dienoms į pajūrį siūlė darbą, V.Pozingis puolė aiškinti, kad Konstitucija gina viešo asmens privatų gyvenimą.

„Nesiruošiu dalintis išpažintimi. Kai bus pokyčių, pranešiu“, – tikino V.Pozingis.

11 sklypų ir sodyba

Šilutės merui į porą peršamos Jūratės sūnus dienraštį tikino nenorintis komentuoti motinos gyvenimo.

Savarankiškai gyvenantis vyras aiškino, kad tai ne jo reikalas.

„Tegul jie patys išsiaiškina“, – tarstelėjo vienai kompanijai vadovaujantis vyriškis.

Jei Šilutės mero santuoką ištiktų skyrybos, politikui grėstų įtemptas turto dalybų procesas.

Prabangi šeimos sodyba Inkakliuose registruota V.Pozingio vardu. Šilutės meras taip pat valdo 11 žemės sklypų įvairiose rajono vietose. Deklaracijoje V.Pozingis nurodo turintis pusės milijono vertės turtą.

Partija į jausmus nesikiša

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžė, kad net nedrįstų klausti partijos bičiulio, kas dedasi jo šeimoje.

„Tokio klausimo aš neklausčiau, tai jo jausmų pasaulis. Aš suprantu, kad jis yra viešas asmuo, o kiek jis atsakingas šeimai, čia jo reikalas. Partija į tokius dalykus negali kištis“, – pridūrė R.Karbauskis.

Partijos vadovas aiškino, kad šilutiškių apkalbų plakamas partijos skyriaus pirmininkas nedaro žalos jo partijai.

„Mes turime pavyzdžių net ir aukščiausių šalies vadovų, kurie skyrėsi ir kūrė naujas šeimas. Aš manau, kad gal kažkuri pusių nori, kad apie tai būtų šnekama, darant vienokį ar kitokį spaudimą“, – svarstė R.Karbauskis.

Kol meilės trikampio skandalas nekenks Šilutės valdančiajai daugumai, tol esą partija nesikiš į šį reikalą.

„Pusė vyrų Lietuvoje, kiek rodo statistika, daro šį žingsnį. Aš suprantu, kad jis yra meras ir reprezentuoja rajoną. Tačiau Lietuvoje išyra kas antra šeima“, – apie vyrų pomėgius sukti į kairę kalbėjo R.Karbauskis.

Partijos vadovas akcentavo, kad jam yra svarbiau, kiek meras iš ES fondų pritraukia pinigų į rajoną, nei su kuo miega.

Komentaras

Algimantas Salamakinas

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas

Iš tiesų Konstitucija mylėti nedraudžia. Bet jei myli žmoną. Tačiau pastaruoju metu prasidėjo kažkokia pagyvenusių vyrų ruja. Visame pasaulyje priimta, kad santuokoje gyvenant, nepadoru turėti kitą moterį. Kaip dar jie mėgina aiškinti, kad visuomenė neturi to žinoti ir kad tai tik jų asmeninis reikalas? Meras privalėtų viešai visuomenei paaiškinti, kas čia vyksta. O ar rinkėjai tai supras, ar ne, čia kitas reikalas. Jei mes esame ES valstybė, žiniasklaida pagal savo priedermę turi teisę teikti informaciją ir apie politiko moralinius dalykus. Jie žmonės renka politiką, už jį balsuoja ir jį deleguoja, jie privalo žinoti viską. Man nuostabą kelia tai, kad prisidirbusius politikus partijos užuot baudusios, juos dar ir gina. Visame normaliame pasaulyje pačios partijos viduje su tokiais skandalais susitvarko ir paprašo padėti mandatą. O pas mus yra atvirkščiai. Po Seimo narės Donaldos Mieželytės skandalo, po S.Stomos istorijos Etikos komisijos pirmininkas lieka kaltas ir dar turi klausyti priekaištų. S.Stoma po skandalo su žaliaake žurnaliste, dar mėgino aiškinti, jog su žmona yra oficialiai išsiskyręs, tačiau juk gyvena kartu. Anglijoje po tokio skandalo, manau, politikai būtų paprašę parlamentaro padėti mandatą. Silvio Berlusconi pavyzdys rodo, kad Italijoje gal būtų kitaip. Mes Lietuvoje kuriame savo etikos tradicijas. S.Stomos ir kitų atvejai tik parodo, kas ką įveiks – ar mes nueisime Italijos keliu, ar Anglijos keliu. S.Stomos epopėja – tikrai negraži. Aš S.Stomai sakiau: jei manai, jog tave įsimylėjo triskart jaunesnė, pastovėk prieš veidrodį bent penkias minutes ir pasižiūrėk, kiek tau metų. Šilutės savivaldybės etikos komisija turėtų surinkti visą informaciją ir pasidaryti išvadas. Juk kur viso to esmė? Ne tai, kad pavydas graužia, jog vienas ar kitas politikas tris meilužes turi, o tai, kad toks elgesys žemina visą politikų luomą. Kodėl valstybėje toks baisus nuopuolis, partijų reitingai yra visiškai smukę? Tokie išsidarkymai, aš kito žodžio nerandu, labai smogia per politikų ir valstybės pasitikėjimą. Žmonės juk mato tokius cirkus ir ką jie turi galvoti? Aš bijau, kad žmonės nebeeis į rinkimus, nes nebematys prasmės. Jei norisi haremo, tegul renkasi kitą profesiją. Savivaldybės tarybos narys juk yra valstybės politikas.

diena.lt logo