Šilutės meras ispanų moksleivius pakvietė pasilikti iki miesto šventės

valencijos mokiniai silutejeŠilutės savivaldybę aplankė ispanų moksleiviai iš Valensijos miesto. Šilutės Vydūno gimnazija jau penkerius metus bendradarbiauja su viena iš Valensijos mokyklų. Bendradarbiavimas užmegztas pagal tarptautinį mokinių mainų projektą. Tai jau penktas kasmetinis mainų projektas. Vydūniečiai Valensijoje svečiavosi prieš mėnesį.

Susitikę su Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu  vydūniečiai ir jų svečiai ispanai merui padovanojo kelis apelsinus, kurie užaugo Valensijos mokyklos kieme.

Svečiams V.Laurinaitis pasiūlė svečiuotis bent iki mėnesio pabaigos, kad sulauktų Šilutės miesto šventės, ir žadėjo rasti, ką jiems Šilutėje veikti per tas tris savaites. Tačiau tokį mero pasiūlymą tikriausiai visi palaikė pokštu.

Ispanų pedagogai, sužinoję, kad meras yra istorijos mokytojas, klausė, kaip jis jaučiasi vadovaudamas savivaldybei. V.Laurinaitis sakė, kad  vadovo poste jis jaučiasi gerai, o savivaldybės politikoje yra jau 15 metų, tad per šį laikotarpį gerai susipažino su mero darbu. Meras sakė, kad jeigu kitą kadenciją jo neišrinktų meru, jis vėl grįžtų dirbti į mokyklą.

Vienas iš lietuviukų klausė, kaip savivaldybėje yra su korupcija? Meras atsakė, kad yra imamasi visų priemonių, kad jos nebūtų.

Ispanė domėjosi, ar meras yra buvęs Ispanijoje? Pasak mero, jis yra buvęs panašiame į Ispaniją krašte – Portugalijoje. Šypsodamasis meras patikino, kad yra dar jaunas ir spės aplankyti Ispaniją.
Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė papasakojo ir skaidrėse parodė Valensijos ir Šilutės panašumus. Nors, kaip ji pati teigė, trečiam pagal dydį Ispanijos miestui sunku prilygti. Direktorė stebėjosi, kad partneriai savo mokykloje neturi specialios sporto ar posėdžių salės. Tačiau tokiems užsiėmimams jie puikiai išnaudoja terasas lauke.

Vydūniečių pedagogė Lilija Zdanevičienė pasakojo, kad svečiams stengiamasi parodyti tai, kas gražiausia Lietuvoje, rengiamos lietuvių kalbos ir geografijos pamokos. Numatyta aplankyti Rusnės kaimo turizmo sodybas, paplaukioti baidarėmis, paskanauti širdinių blynų, kafijos ir kitokių tradicinių valgių.

Pedagogės „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad vizitų metu moksleiviai susipažįsta su abiejų šalių istorija ir dabartimi, kultūra, buitimi.

Vydūno gimnazijos vienam moksleiviui kelionė į Valensiją ir į Šilutę atvykusių svečių priėmimas kainuoja apie 300 Eur – išlaidas dengia mokinių tėvai, kitokio mokinių mainų programos finansavimo šaltinio Vydūno gimnazija neturi.