Šilutės meras kviečia palaikyti Ukrainos tautą

neramumai-ukrainoje-64065080Pasaulis atidžiai stebi įvykius Ukrainoje. Trečiadienį prezidentas Viktoras Janukovyčius šalyje paskelbė visuotinį gedulą.

„Ryšium su žmonių aukomis dėl masinių neramumų įsakau 2014 metų vasario 20-ąją paskelbti Ukrainoje gedulo diena“, – sakoma valstybės vadovo įsakyme, kuris buvo paskelbtas trečiadienį.

Pagal šį dokumentą, gedulo dieną visoje Ukrainos teritorijoje turi būti iki pusės stiebo nuleistos šalies vėliavos ant namų ir valstybinės valdžios, vietos savivaldos organų, valstybinių įmonių, įstaigų ir organizacijų pastatų.

Be to, turi būti atšaukti pramoginiai renginiai ir koncertai, sporto varžybos, atitinkamai pakeistos televizijos ir radijo stočių programos.

Įtampa Kijevo centre neslūgsta. Pranešama apie naujas aukas bei specialiųjų pajėgų pergrupavimus.

Žuvusiųjų skaičius auga – trečiadienio rytą pasiektas 26 aukų skaičius, skelbiama, jog sužeistųjų skaičius siekia 1000, daugiau nei 300 žmonių yra hospitalizuoti, dauguma jų – protestuotojai.

Tarp sužeistųjų yra 80 pareigūnų, 3 nepilnamečiai bei mažiausiai 5 žurnalistai, skelbia Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešama, jog trečiadienį apie 11 val. specialiosios pajėgos Maidane vėl mėgina išvaikyti protestuotojus, paleista vandens patranka ir taip bandoma nustumti demonstrantus.

Šilutės meras Šarūnas Laužikas kraštiečius kviečia palaikyti Ukrainą.

Šiandien 18 valandą šilutiškiai raginami ateiti prie Šilutės rajono savivaldybės ir uždegti žvakutę pagerbiant bei palaikant kovotojus už demokratiją Ukrainoje.