Šilutės meras Š.Laužikas per posėdžius dabinsis regalijomis

REGALIJOS copyRajono meras Š.Laužikas keičia regalijų nešiojimo madą. Jis įsitikinęs, kad mero regaliją – sidabrinę grandinę – reikia užsidėti kiekvieną rajono Tarybos posėdį ir taip išsiskirti iš kitų rajono Tarybos narių.

Jau pirmajame šių metų rajono Tarybos posėdyje meras visus nustebino, į posėdį atėjęs pasidabinęs įspūdingąja grandine, todėl sulaukė politikų ir žiniasklaidininkų klausimo, kokios šventės proga jis taip pasipuošė?

Buvę rajono merai A.Jakas, V.Pozingis ir D.Žebelienė regalijomis puošdavosi tik išskirtinių posėdžių metu ir per miesto šventę.

„Šilutės naujienoms“ Š.Laužikas pasakojo, kad 1998 m. visiems šalies savivaldybių merams buvo pagamintos panašios grandinės, papuoštos kiekvienos savivaldybės herbu. Šilutės savivaldybei ši regalija kainavo apie 8000 litų.

Pasak Š.Laužiko, tuomet, kai Savivaldybė įsigijo šią regaliją, buvo nutarta, kad aukščiausiasis rajono vadovas ja turi pasipuošti per oficialius susitikimus: pasitikdamas į Savivaldybę atvykusius svečius, per rajono Tarybos posėdžius, miesto šventes. Todėl Š.Laužikas nori laikytis anksčiau nustatytos tvarkos ir per visus rajono Tarybos posėdžius nešioti regaliją. Tai daro ir kitų miestų ir rajonų savivaldybių merai.

Beje, Š.Laužikas turi dar vieną išskirtinį mero valdžios atributą – iš mero kreslasąžuolo drožtą krėslą, kurį maždaug prieš 15 metų Savivaldybei, tuomet vadovaujamai Š.Laužiko,  padovanojo viena medienos dirbinių įmonė. Mero krėslo atkaltėje buvo išdrožti inicialai „ŠL“.

Tačiau kai Š.Laužikas 2000 metais perleido mero postą Algirdui Balčyčiui, tuometinė rajono Valdyba nusprendė krėslą atiduoti pačiam Š.Laužikui asmeniniam naudojimui.

Dabar „Šilutės naujienoms“ kilo klausimas, gal Š.Laužikas galėtų pataupyti mero kabinete esančią mero kėdę, o naudoti iš namų atsigabentą jam padovanotą ąžuolinį mero krėslą? Tas krėslas irgi pridėtų reikšmingumo mero institucijai.

Šmaikštaudamas Š.Laužikas pritarė „Šilutės naujienų“ idėjai, kad jam vertėtų į kabinetą atsinešti savo krėslą, ir sako siūlysiąs, kad kiekvienas kitas meras, norintis užimti šį postą, turėtų įsigyti tokį pat, o gal ir prašmatnesnį krėslą su savo inicialais.