Šilutės miesto šventė – be rinkliavos už prekybą ir paslaugas

DSC 0294Verslininkai ir amatininkai, kurie savo prekes ir gaminius parduoda ar teikia paslaugas miesto švenčių metu, tikriausiai, ir šiemet mieliau rinksis Šilutę nei kitus miestus, nes nereikės mokėti vietinės rinkliavos mokesčio  už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas.

Šilutės miesto gimtadienio šventė šiemet įvyks gegužės 31 dieną. Beje, tądien Lietuvoje planuojamos net 22 šventės.

Savivaldybės tarybai sprendimo projektą apie tokį prekeivių ir amatininkų paskatinimą parengė Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Irma Augutienė.

Ekonomikos ir finansų komitete teikdama tokį siūlymą, I.Augutienė kalbėjo, kad tai puiki proga paskatinti rajono tautodailininkus, amatininkus, smulkiuosius verslininkus ir kitus šventės dalyvius atvykti į Šilutę. Tuo pačiu bus galimybė pritraukti daugiau prekiaujančiųjų ir teikiančiųjų paslaugas į Šilutės miesto šventę iš kitų vietovių.

Atleidimą nuo vietinės rinkliavos mokesčio Šilutės miesto šventės metu pradėta taikyti 2011 metais, kai miestas šventė 500 metų jubiliejų. Manoma, kad  tai buvo viena priežasčių, dėl ko sulaukta 280 tautodailininkų, amatininkų, smulkiųjų prekeivių.

Ši lengvata pakartota 2012 ir 2013 metais Šilutės miesto švenčių metu. 2012 m. išduoti 167 leidimai prekybai ir paslaugų teikimui, o 2013 m. – 145 leidimai. Paskaičiuota, kad jei būtų buvusi renkama rinkliava, 2012 metais į biudžetą būtų surinkta apie 2340 Lt, o 2013 metais – 2134 Lt pajamų.

Ekonomikos ir finansų komitetas vienbalsiai pritarė svarstyti atleidimo nuo rinkliavos sprendimo projektą Savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 24 dieną.