Šilutės miesto viešosios teritorijos pasitiks su nemokamu internetu

NEMOKAMAS INTERNETAS_Šią savaitę Šilutės mieste pradedama montuoti „Wifi4EU“ programos projekto „Nemokamo bevielio interneto tinklo plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“ įranga. Taip Šilutės savivaldybės administracija įgyvendina projektą, kuriuo bus užtikrintas nemokamas interneto  bevielis ryšys piliečiams miesto viešosiose erdvėse.

Šis projektas buvo patvirtintas praėjusios kadencijos Savivaldybės tarybos paskutiniame posėdyje. Konkretūs darbai pradėti įgyvendinti tik šios savaitės pradžioje ir bus baigti gegužės pabaigoje.

Veiks 11 Wi-Fi ryšio taškų

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Simona Bokštaitė – Dryžienė, kalbėdama apie projektą „Nemokamo bevielio interneto tinklo plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“ teigė, kad Savivaldybės administracija galės sėkmingai įgyvendinti „Wifi4EU“ programos projektą, kuris užtikrins laisvą prieigą prie Wi-Fi ryšio piliečiams viešose erdvėse. Taip bus įrengtas nemokamas bevielis interneto ryšys Šilutės parkuose ir skveruose. Jau dabar yra parinktos konkrečios vietos, kuriose pradėtas rengti nemokamas bevielis interneto ryšys: H. Šojaus parko ir dvaro teritorijoje, Šeimos skvere, Šilokarčemos kvartale, Šilutės istoriniame parke (šalia miesto stadiono), Meno mokyklos aikštėje, Atgimimo alėjoje, Laisvės alėjos krepšinio aikštelėje bei Savivaldybės administracijos pastato pirmajame aukšte.

Kiekvienas Wi-Fi ryšio taškas nemokamo interneto prieigą kiekvienam vartotojui užtikrins iki 300 metrų atstumu. Verta atsiminti, kad interneto greitis priklauso nuo atstumo iki taško.

Nemokamo interneto ryšio įrangos montavimo darbus Šilutėje atlieka UAB „Dikto Citius“ darbuotojai.

S. Bokštaitė – Dryžienė sakė, kad Wi-Fi ryšio paslaugos viešosiose erdvėse yra populiarios ir žmonių pageidaujamos. Jomis dažnai naudojasi tėvai, einantys pasivaikščioti su vaikais į skverus ir vaikų žaidimų aikšteles. Be to, Šilutėje vieši ir užsienio svečiai, ir ne visi jie nori naudotis savo šalių interneto operatorių paslaugomis.

Savivaldybė pajėgi užtikrinti paslaugą

Maksimali nemokamo interneto tiekimo viešosiose vietose projekto vertė 15 000 Eur, visą šią sumą sumokėjo ES paramos ir projekto teikėjas. Šilutės savivaldybė įsipareigojo apmokėti tokias išlaidas, kurios nėra finansuojamos pagal projekto finansavimo sutartį – bevielio interneto teikimo mėnesinį mokestį. Savivaldybė įsipareigojo užtikrinti nemokamo bevielio interneto tiekimą 3 metus nuo jo įrengimo.

Savivaldybės išlaidos priklausys nuo to, kiek nemokamo interneto taškų bus pasirinkta ir koks interneto ryšys bus pageidautas. Vieno taško abonementas kainuos apie 30 Eur per mėnesį.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tokias išlaidas administracija gali sumokėti. Svarbu, kad Šilutės miesto gražiausiose vietose miestiečiai ir miesto svečiai galėtų naudotis nemokamu internetu, rastų daugiau informacijos ir bendrautų. Vienas nemokamo interneto taškas suvartoja apie 2 – 3 kilovatus elektros energijos per metus.