Šilutės miškininkai į piketą prieš urėdijų reformą nevažiavo, bet streikui ruošiasi

streikas miskininkuTrečiadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, piketavo visos šalies miškininkai, protestuojantys prieš, jų nuomone, skubotą ir neskaidrią urėdijų reformą.

Šilutės miškininkai šįkart į sostinėje surengtą parodomąją akciją nevyko, bet ruošiasi dalyvauti greičiausiai jau kitą savaitę vyksiančiame dar viename pikete ir prisijungti prie birželio 30 dieną numatyto visuotinio šalies miškininkų streiko.

Užvakar piketą prie Seimo rengė Miškų urėdijų profesinės sąjungos, nepatenkintos skubota ir neskaidria urėdijų reforma.

Įspėjamoji akcija įvyko, nepaisant to, kad Seimo Aplinkos apsaugos komitetas išvakarėse atšaukė reformą numatančių Miškų įstatymo pataisų svarstymą.

Į Nepriklausomybės aikštėje surengtą akciją susirinko apie 100 atstovų iš daugumos šalies urėdijų. Po savaitės ar dviejų numatoma surengti ir dar vieną piketą, o birželio 30 dieną profsąjungos planuoja visų urėdijų streiką.

Šilutės urėdijos urėdas Vaidas Bendaravičius ir Šilutės miškininkų profsąjungos lyderis Arimantas Jurjonas „Šilutės naujienoms“ sakė, jog padėtį apsvarstę Šilutės miškininkai nutarė į trečiadienio piketą nevažiuoti, nes kelias tolimas, be to, nebuvo garantijų, ar piketas įvyks. Tačiau abu patikino, kad į po savaitės ar dviejų planuojamą dar vieną piketą šilutiškiai tikrai važiuos, jei tik jis įvyks ir bus gautas leidimas piketuoti. Jų žiniomis, urėdijos darbuotojai dalyvaus ir birželio 30-ąją numatytame visuotiniame streike.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos vadovė Inga Ruginienė teigė, kad Vyriausybė per pusę metų nesugebėjo atsakyti, kokią naudą ne tik Lietuvai, bet ir miškininkams duos planuojama reforma, o labiausiai juos piktina tai, kad jie nedalyvavo rengiant pertvarką. „Mes siekiame atkreipti Seimo dėmesį dėl mums rūpimų klausimų. Kertinis klausimas, kurį keliame nuo sausio mėnesio – nėra derybų su profesine sąjunga. Planuojant bet kokius pakeitimus, jau prieš planavimo stadiją, turėjo būti susėsta su profsąjunga ir suderinta. Ta procedūra absoliučiai pažeista“, – teigė I.Ruginienė.

I.Ruginienės teigimu, klausimas dėl valstybinių miškų reformos į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto darbotvarkę buvo įtrauktas netikėtai, praėjus dienai po to, kai turėjo būti atlikta urėdijų reformos ekspertizė, kurios reikalauja maždaug 50 parlamentarų. Tačiau piketo išvakarėse – antradienio pavakarę – jis jau buvo atšauktas.

Urėdijų pertvarkos plane numatyta įsteigti 25 skyrius turinčią vieną valstybės įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“, prie kurios būtų prijungtas ir Miškotvarkos institutas. Dabar visus valstybinius miškus valdo Generalinė miškų urėdija ir 42 miškų urėdijos, jose dirba apie 4 tūkst. miškininkų.