Šilutės miškininkai ir vėl pakvietė į inkilų kėlimo šventę

 

Uredijos inkilai_1Didžiulis būrys – apie 100 vaikų ir suaugusiųjų kovo 21-ąją susirinko Šilutės urėdijoje – čia surengta jau tradicinė sparnuočių sutiktuvių šventė. Visi kartu jie tądien iškėlė daugiau nei pusšimtį naujų namelių paukščiams.

Šilutės miškininkai jau daug metų rengia sparnuočių sutiktuves, į kurias sukviečia darželinukus ir moksleivius. Šiemet toks susibūrimas, pavadintas „Paukščiai grįžta namo“, pasaulinės miškų dienos proga ir vėl surengtas Valstybinių miškų urėdijos Šilutės regioniniame padalinyje.

Į inkilų kėlimo šventę atvyko ilgamečiai miškininkų draugai – vaikų darželio „Pušelė“ auklėtiniai su direktore Virginija Čėsniene ir savo auklėtojomis, taip pat Pamario pagrindinės mokyklos antrokai su mokytoja Edita Šeputiene. Kai kurie jų rankose laikė naujutėlius namelius paukščiams, kuriuos iš anksto gamino padedant tėveliams. Dalyvavo ir būrys miškininkų, kitų gamtos mylėtojų – iš viso arti 100 dalyvių.

Visus susirinkusiuosius pasveikino Šilutės miškininkų vadovas Romas Gečas. Jis papasakojo kokią reikšmę gamtai ir žmogaus gyvenimui turi paukščiai, dalyviams įteikė padėkos raštus. Šilutės girininkijos girininkas Gedas Karolis papasakojo apie inkilų įvairovę ir kokie paukščiai apsigyvens jiems paruoštuose nameliuose.
Tądien į aplinkinius medžius įkelta virš 50 inkilų, o iš viso Šilutės miškininkai šiemet grįžtantiems sparnuočiams jau paruošė daugiau nei 250 naujų namelių. Inkilus pagamino UAB „Graneda“ ir girininkijos darbuotojai.

Po darbų miškininkai ir rusniškis Algimantas Dirsė visus svečius pavaišino koše su arbata.