Šilutės miškininkai kviečia į miškasodį – sodins 25 500 jaunų medelių

Nacionalinis miškasodis, kurį VMU organizuoja kasmet, seniai tapo ne tik svarbiausiu miškininkų pavasario darbu, bet ir didelio visuomenės dėmesio sulaukiančiu renginiu. Šiemet miškininkai taip pat kviečia gamtai neabejingus piliečius į medžių sodinimo šventę visuose 26-iuose urėdijos padaliniuose balandžio 29 d., 10 val.

Visoje šalyje šiemet planuojama įveisti rekordinį skaičių naujų miškų – net 800 ha, kuriuose bus pasodinta tiek medelių, kiek Lietuvoje gyventojų – 2,8 mln. O Šilutės rajone turėtų sužaliuoti apie 25 500 jaunų sodinukų.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) duomenimis, Lietuvos miškingumas šiuo metu siekia 33,8 % ploto.

„Miškasodis mums, miškininkams – vienas svarbiausių metų darbų ir ypatinga šventė, kuomet bendram tikslui visi sutelkiame jėgas, susitinkame su kolegomis, šventės dalyviais, kurių šiais metais, tikimės, bus rekordiškai daug. Kiekvienais metais miškasodis sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio, žmonės mato vertę ir naudą – sodindami naujus medelius, prisidėdami prie miškingumo didinimo ir sužinodami iš miškininkų naudingos informacijos apie miško sodmenų išauginimo technologijas, medžio gyvavimo ciklus, miškininko darbą ir bendrai apie miškininkystę Lietuvoje“, – sakė VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Norint dalyvauti šventėje – privaloma registracija: https://registracija.vmu.lt/.

Registruotis prašo ir Šilutės padalinio miškininkai. Miško želdinimo specialistė Audronė Balčiūnienė sakė, jog jau sulaukta nemažai registracijų. Atvykti sodinti miško pasižadėjo Šilutės „Rotary“ ir „Inervil“ klubų nariai su šeimomis, kai kurie ir pernai šilutiškiams talkinę pavieniai klaipėdiečiai, kaip ir kasmet, turėtų atvykti nemažai moksleivių ir tiesiog gamtai neabejingų kraštiečių.

Savaitę iki miškasodžio atvykti į miško sodinimo vietą Norkaičių girininkijoje, kur miškas buvo sodinamas ir pernai, jau pažadėjo Klaipėdos SBA koncerno kolektyvas. Nelaukdami oficialios renginio dienos į miškasodį  rinksis ir rajono savivaldybės specialistai.

Pasak A. Balčiūnienės, pernai miško sodintojai padarė darbų už daugiau nei 2000 eurų. Šiemet planuojama pasodinti apie 21 130 vienetų pušies, 1300 vnt. eglės, 710 vnt. beržo ir 2 350 vnt. maumedžio sodinukų. O viena iš šiųmečių idėjų – sodinukais išsodinti ir žodį „NORKAIČIAI“, kuris būtų matomas ir iš paukščio skrydžio.

Kasmet VMU pasodina daugiau nei 30 mln. medelių. Šie metai pirmieji, kai visų regioninių padalinių dalyje miškų bus sodinami sodmenys su uždara šaknų sistema, taip bus pasodinta apie 4 mln. sodmenų. Tokia sistema – tai sėjinukų auginimas specialiuose konteineriuose, naudojant naujausias sėjimo ir auginimo technologijas. Taip išauginami geros kokybės sodmenys per du kartus trumpesnį laiką, o vertingų sėklų sunaudojama 3 kartus mažiau. Iš konteinerių persodinti sėjinukai nejaučia streso ir auga greit.