Šilutės miškininkams – naujas visureigis kovai su gaisrais

Miskininku masina_3Šilutės miškininkai papildė savo automobilių parką – pirmadienį parsivarė naujutėlaitį, gaisrų gesinimui skirtą visureigį „Isuzu D-MAX Space cab“.

Valstybinių miškų urėdija (VMU) iš viso išdalijo 23 tokius visureigius, kuriuose yra sumontuota gaisrų gesinimo įranga ir jie gali gabenti apie 300 litrų vandens.

VMU Šilutės padalinio vadovas Romas Gečas sako, kad šis automobilis skirtas operatyviai aptikti gaisro židinio vietą ir pradėti pirminį gesinimą.

Didelio pravažumo visureigis
Miskininku masina_2
Šilutės urėdija iki šiol turėjo gaisrų gesinimui skirtą „Mercedes Unimog“, gautą 2018 metais, kuris veža apie 5 tonas vandens. Taip pat apie 1200 litrų gabenantį visureigį „Nissan“, kuriam jau apie 15 metų.

Naujasis keturvietis „Isuzu“, pasak R. Gečo, nors ir neveža itin didelio kiekio vandens, tačiau yra aprūpintas ypač aukšto spaudimo žarna ir galimybe reguliuoti srovę. O tai tikrai leis operatyviai atlikti pirminius gaisro židinių gesinimo darbus, kol atvyks ugniagesiai.

Be to, visureigis yra didelio pravažumo ir gali pasiekti miške tas vietas, kur didesnėms gaisrinėms mašinoms sunku privažiuoti.

„Kilus gaisrui, svarbu kuo greičiau sureaguoti ir patekti į gaisro židinį, ką geriausiai žino patys miškininkai. Į tai atsižvelgus ir įsigyti šie specifinius poreikius atitinkantys automobiliai“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika per naujųjų visureigių pristatymą, kuris pirmadienį buvo surengtas prie Raudondvario girininkijos Kaune.

Šilutės miškuose gaisrų nedaug

Vis karštėjant ir sausėjant vasaroms, daugėja miško gaisrų, ir tai kelia nerimą miškininkams. Pernai šalyje kilo apie 280 gaisrų, kai išdegė apie 200 ha miško.

Iš viso VMU specialistai, kurie yra aprūpinti stebėjimo sistemomis, identifikuojančiomis pirminį gaisro šaltinį, per metus į gaisrus vyksta apie 800 kartų. Opiai miško gaisrų problemai suvaldyti būtina moderniausia technika.

Šilutės padalinio teritorija, pasak R. Gečo, nėra gaisringoje zonoje, kur kas dažniau miškai dega Dzūkijoje, nes ten jie sausesni. Per metus Šilutės rajone užfiksuojami 2 – 3 didesni gaisrai, o smulkių, kurie įsiplieksti nespėja, net neskaičiuojama.

„Būna, kad užsidega šiukšliadėžės Beždžionių pliaže ar kurioje iš miško poilsiaviečių, bet paprastai žmonės arba mūsų kameros tai greit pastebi ir spėjame laiku užgesinti. Išties esame labai dėkingi neabejingiems šilutiškiams, kurie pastebėję smilkstant, reaguoja ir informuoja“, – sakė R. Gečas.

Naujieji priešgaisriniai automobiliai ir gaisrų gesinimo įranga įsigyti ES paramos lėšomis. Vieno automobilio kaina su mokesčiais – daugiau nei 32 000 eurų.

Ministerija skelbia, kad tai tik pirmasis miškininkų priešgaisrinės technikos atnaujinimo etapas, netrukus planuojama įsigyti ir 11 didelių miško gaisrams gesinti skirtų transporto priemonių.