Šilutės mokiniai šiais mokslo metais į mokyklas nebegrįš

learning-at-home-GettyImages-1159559400Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šalyje inicijavo diskusiją dėl mokslo metų pabaigos: sugrąžinti mokinius į mokyklas paskutinei savaitei ar dviem, ar taip ir baigti mokslo metus nuotoliniu būdu.

Panašu, kad Šilutėje pokyčių nebus, mokslo metus moksleiviai baigs iš namų.

Ministras Algirdas Monkevičius praėjusią savaitę paskelbė, kad svarstoma moksleivius grąžinti į mokyklas bent dviem paskutiniosioms savaitėms. Pradinukus į mokyklas siūlyta sugražinti gegužės 25 dieną, vyresniuosius mokinius – nuo birželio 1-osios.
Tiesa, mokytojams, grįžtantiems į darbą nežadėta jokių priedų už darbą pavojingomis sąlygomis.

Visgi ministras tikino, kad kiekviena mokykla galės savarankiškai nuspręsti, kada baigti mokslo metus. „Bent dvi savaites siūlytume mokykloms dirbti gyvai“, – teigė A. Monkevičius, nors dar neseniai jis buvo tvirtinęs, kad moksleiviai į klases šiais mokslo metais nebegrįš, o mokslo metai nuotoliniu būdu bus baigti birželio 1 dieną.

Kaimyninės Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas prieš kelias dienas paskelbė, jog čia nutarta, kad uostamiesčio moksleiviai į mokyklas nebegrįš.

Kaip pasielgs Šilutė? Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė sakė, jog ir šis klausimas antradienį aptartas mokyklų vadovų pasitarime. Nuspręsta vaikų ir mokytojų nebeversti dar kartą šiemet keisti mokymo stiliaus ir atgal į mokyklas jų nevaryti.

Pasak D. Butvydienės, į mokyklas galbūt trumpam grįš tik abiturientai konsultacijoms, arba tie žemesniųjų klasių mokiniai, kuriems taip pat reikia papildomos mokytojų pagalbos.

„Tačiau visų mokinių visoms pamokoms atgal į mokyklas tikrai nebekviesime. Taip padarytume tik tuo atveju, jei būtų duotas griežtas ministerijos nurodymas“, – sakė vedėja.