Šilutės moksleiviai reiškia savo požiūrį įvairiais E politikos klausimais

moksleiviu parlamentas Generaline asambleja„Mokomojo Europos Parlamento metu mes teoriškai sužinome, kaip dirba Europos Parlamento nariai, bet praktiškai mes išmokstame kur kas daugiau: reikšti ir apginti savo nuomonę, dirbti komandoje, ieškoti bendrų sprendimų. Tai padeda tobulėti ir įgyti pasitikėjimo savimi“, – teigia Mokomojo Europos Parlamento regioninės sesijos Klaipėdoje dalyvis Andrius Sakalauskas.

Lapkričio 16-18 dienomis Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko regioninė Mokomojo Europos Parlamento sesija. Joje dalyvavo 70 moksleivių iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Dirbdami komitetuose ir diskutuodami apie Europos Sąjungos ekonomikos reformas ir ekonominę politiką; atsinaujinančią energiją; geresnę žmonių su negalia integraciją; lyčių pusiausvyrą įmonių valdymo organuose bei apie ES tarptautinį įvaizdį, moksleiviai parengė ketinimų pareiškimus – rezoliucijas.

Paskutinę Mokomojo Europos parlamento dieną Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko plenarinis posėdis. Jo metu buvo svarstomos penkios rezoliucijos, iš kurių nemažai diskusijų sulaukė Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto parengta rezoliucija dėl atsinaujinančios energijos ir energijos efektyvumo.

Komiteto pasiūlymai investuoti į branduolinio kuro atliekų optimaliausių perdirbimo būdų kūrimą, pasitelkiant naujausias technologijas; palaipsniui atsisakyti iškastinio kuro šalių delegatams sukėlė daug klausimų. Komiteto nariai nepasimetė, į visus klausimus atsakė išsamiai ir taip įrodė savo tvirtą nuomonę, kuri buvo įvertina ir rezoliucija priimta.

Jaunuoliai pabrėžė, kad šis mokymas jiems suteikia ne tik žinių apie Europos Sąjungos politiką įvairiose srityse, bet ir ugdo jų kritinį mąstymą ir savarankišką požiūrį šiais klausimais. Tai puiki viešo kalbėjimo, argumentavimo, darbo grupėse ir bendrų sprendimų priėmimo „pamoka“. Šiuos mokymus  Lietuvoje nuo 2003 metų vykdo Europos namai.

Mokymas surengtas, įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK.