Šilutės mokytojai pažino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą Baltarusijoje

pirmoji gimnazija_baltarusijojeUgdymo plėtotės centro kvietimu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos Laima Toliušienė ir Nijolė Titienė dalyvavo metodinėse dienose „Lietuvos palikimas Baltarusijoje“. Šios kelionės tikslas – pasidalinti savo patirtimi ir susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldu Baltarusijoje. Dalyviai – Lietuvos mokyklų ir Baltarusijos (Pelesos) mokyklų bendruomenės.

Pirmąją viešnagės dieną Lietuvos mokytojai vyko į pažintinę ekskursiją po Pelesą ir jos apylinkes, aplankė Pelesos bažnyčią, mokyklą. Mokytojai dalijosi patirtimi dėl etninės kultūros įgyvendinimo įvairių dalykų pamokose, kūrybiškumo ugdymo kartu su Pelesos vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba mokiniais ir mokytojais septyniose kūrybinėse dirbtuvėse. Mokytoja N.Titienė mokė susirišti skirtuką knygai, o L.Toliušienė kalbėjo apie etninės kultūros ir dalykų bendrųjų programų integracijos sąsajas bei jų įgyvendinimą, pristatė Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojų parengtą integruotą mokymo priemonę „Šilutės sąsiuvinis. Žvilgsnis į praeitį“, bei savo inicijuotą ir keletą metų vykdomą projektą „O tuo metu mano giminėje“.

Antrąją metodinę dieną vyko ekskursijos po garsiųjų Radvilų Nesvyžiaus bei Miro pilis. Nesvyžiaus pilis garsi tuo, jog pirmasis pamatų akmuo buvo įmūrytas dar 1583 m. Rezidencinė pilis ilgą laiką buvo viena svarbiausių Radvilų giminės rezidencijų. Taip pat ir Miro pilis, kuri kadaise buvo Radvilų vasaros rezidencija. Ši gotikinė raudonų plytų pilis iškilo XVI a.

Lietuvos mokytojai lankėsi ir Naugarduke –  XIII a. Mindaugo Lietuvos mieste. Todėl Naugarduko pilies kalnui netgi suteiktas karaliaus Mindaugo vardas.

Mokytojus lydėjo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos puslapius vertė Baltarusijos gidai. Tai buvo išskirtinė galimybė išgirsti legendas „kitaip“, patirti istorijos interpretacijų pamokas.