Šilutės mokytojų streikininkų gretose nėra

streikas mokytoju_pirmoji_gimnazijaVakar Lietuvoje prasidėjo neterminuotas mokytojų streikas. Tačiau Šilutės krašto mokyklų streikininkų gretose nėra. 

Kelios šalies mokyklos pirmadienį pradėjo neterminuotą streiką, protestuodamos prieš įvestą etatinį mokytojų apmokėjimą.

Streiką organizuojančios profsąjungos duomenimis, streikuoti turėjo 10 mokyklų pedagogai, tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerijos tvirtinimu, streikavo tik penkios mokyklos. Iš viso Lietuvoje yra daugiau nei 2000 ugdymo įstaigų.

Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja, Darbo tarybos pirmininkė Daiva Starzdauskienė sakė, kad šilutiškiai irgi labai norėtų prisijungti prie streikuojančiųjų, tačiau to daryti jiems neleidžia Naujasis darbo kodeksas. Darbo taryba, skirtingai nuo profesinių sąjungų, negali organizuoti streiko.

Šilutės darbo tarybos kadencija, pasak D.Strazdauskienės jau eina į pabaigą, tad ir Šilutėje teks kurti mokytojų profsąjungą.   

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai teigia, kad dėl dabartinių švietimo problemų ministrė Jurgita Petrauskienė turėtų prisiimti atsakomybę. Pagrindinis protestuojančiųjų reikalavimas – keisti etatinio apmokėjimo sistemą.

Pasak profsąjungos pirmininko pavaduotojos Erikos Leiputės-Stundžienės, dabar mokytojų darbas skaičiuojamas minutėmis. „Atsitinka taip, kad per mokinių atostogas mokytojai kaip ir nebeturėtų atlikti darbų, kurie jiems buvo privalomi praėjusiais metais, netgi jiems nebemokama už sąsiuvinių taisymą, už pasiruošimą pamokoms“, – sakė viena streiko organizatorių. Premjeras Saulius Skvernelis tvirtino iš viso nematantis pagrindo pedagogų streikui, anot jo, vidutinio mokytojų atlyginimo augimas įvedus etatinį apmokėjimą yra „pakankamai solidus“.

Ministerijos atstovai dar žada lankytis streikuojančiose mokyklose ir kalbėtis su pedagogais. O streiką organizuojančios profsąjungos atstovai žada baigti streikuoti tik tada, kai bus rastas susitarimas ir pasirašyti dokumentai.