Šilutės moterys pamėgo jauną medikę, o ji – savo pacientes

 

Ginekologe Verumbickiene_1„Labai džiaugiuosi galėdama padėti Lietuvos, ir ypač mažesnių miestų moterims, nes manau, jog geriausiai suprantu jų problemas ir mentalitetą“, – sako Šilutės klinikoje „Medicinos namai“ dirbanti jauna gydytoja ginekologė Asta Verumbickienė.

Jauną medikę jau pamėgo mūsų krašto ir gretimų Tauragės bei Šilalės miestų moterys, o ji sako spėjusi pamėgti ne tik savo pacientes, bet ir Pamario gamtą. Tai bene pagrindinės priežastys, dėl ko ši jauna medikė nesvarsto išvykimo į užsienį vairiantų.

Dėkinga medikams – savo mokytojams

Gydytoja Asta Verumbickienė pasakoja, jog gimė ir augo Kaišiadorių rajone, baigė Kruonio vidurinę mokyklą. Vėliau ji 11 metų gyveno ir studijavo Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), kur 2013 metais įgijo gydytojo akušerio – ginekologo profesinę kvalifikaciją. Dalį rezidentūros jauna medikė atliko Italijoje. Vėliau, jau dirbdama Tauragės ligoninėje, gydytoja ne kartą stažavosi Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje.

Baigusi rezidentūrą A. Verumbickienė pradėjo dirbti Tauragės ligoninėje, akušerijos ir ginekologijos skyriuje. „Patirtis po mokslų ir darbas rezidentūros metu Kauno klinikose buvo labai įdomūs. „ Labai daug žinių ir įgūdžių gavau dirbdama būtent nedidelio miesto ligoninėje“, – pasakoja gydytoja Asta. Pasak jos, taip yra todėl, kad budėjimai ligoninėje dažnai profesine prasme būna labai įvairūs, situacijos netikėtos. Medikei ne kartą teko vienai spręsti, kaip teisingai pasielgti įvairių ūmių situacijų atvejais.

„Dirbant nedidelėje ligoninėje multidisciplininės komandos nėra, tenka išmanyti tiek ūmią, tiek lėtinę akušerinę ir ginekologinę patologiją. Ypač buvo įdomūs pirmieji visiškai savarankiško darbo metai. Norėčiau pasakyti didelį ačiū skyriaus vedėjai gyd. Irenai Narbutienei, kuriai bet kuriuo paros metu galėdavau ir dabar galiu paskambinti, paklausti patarimo ar paprašyti pagalbos. Taip pat labai džiaugiuosi, jog pradėjus dirbti Tauragės ligoninėje, tiek skyriaus vedėjos, tiek pavaduotojo D. Masiulionio pasitikėjimo dėka ir su jų pagalba, pradėjau atlikti nesudėtingas laparoskopines operacijas“, – pasakoja jauna medikė.

Pasak gydytojos, būtent minėti Tauragės medikai jai suteikė galimybę stažuotis užsienyje. Šiuo metu, po daugiau nei 5 metų darbo, ji sako jau galinti savarankiškai sėkmingai atlikti gana sudėtingas ginekologines operacijas.

Ir Tauragėje konsultavo šilutiškesGinekologe Verumbickiene_2

Ilgainiui gydytoja A. Verumbickienė pradėjo dirbti aplinkiniuose miestuose – Šilalėje, Šilutėje. Šiuo metu ji dirba ne tik Šilutės klinikoje „Medicinos namai“, bet ir VšĮ Tauragės ligoninėje, VšĮ Šilalės rajono ligoninėje, UAB „Medicum centrum“ Tauragėje. Ginekologė operuoja Tauragės ligoninėje bei priima gimdymus, taip pat čia sulaukia nemažai pacienčių, atvažiuojančių iš aplinkinių rajonų. Ji sako, jog ir dirbant Tauragėje jai teko priimti ir konsultuoti ne vieną ir iš Šilutės rajono atvykusią moterį.

A. Verumbickienė jau yra Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narė, Tarptautinės akušerijos – ginekologijos echoskopuotojų draugijos (ISUOG) narė, sertifikuota tarptautinės kiaušidžių navikų analizės (IOTA) grupės narė.
Medikė neslepia, kad šiais visuotinės emigracijos laikais ne kartą yra pasvarsčiusi ir apie galimybę dirbti užsienyje. Tačiau nuo tokio žingsnio sulaiko įvairios situacijos: gaila palikti Lietuvoje gyvenančius artimuosius, namus, savo pacientes ir gana nelengvai įgytą jų pasitikėjimą.
„Ir vis tik nuolat pagaunu save galvojant, jog smagiausia gyventi savo tėvynėje, kalbėti gimtąja kalba, padėti Lietuvos žmonėms“, – sako ji.

Gydytoja Asta yra ištekėjusi. Vyras Alius dirba regiono vadovu „Maxima LT, UAB“. Medikė sako laisvalaikiu mėgstanti skaityti, ypač psichologinio pobūdžio knygas, taip pat tokias, kurios leidžia tobulėti. Dar vienas jos ir vyro pomėgis – kelionės. Neseniai grįžę iš Portugalijos Madeiros salos, jie jau planuoja kelionę į Italiją. Beje, Italija yra viena mėgstamiausių gydytojos kelionių vietų, nes ten ji atliko ir dalį rezidentūros, todėl surado puikių draugų ir kolegų. „Tai buvo nepamirštama patirtis“, – sako ji.
Teikiamos paslaugos:

Konsultacija dėl kontracepcijos, nėštumo diagnostika, ultragarsinė patikra bet kuriame nėštumo trimestre, ginekologinis ultragarsinis tyrimas, ginekologinių ligų diagnostika ir gydymas, ikivėžinių gimdos kaklelio būklių diagnostika, ištyrimas dėl lytiškai plintančių ligų, konsultacija dėl mėnesinių ciklo sutrikimo, menopauzės simptomų, spiralės ištraukimas ir įvedimas, konsultacija dėl operacinio gydymo ir nukreipimas į atitinkamą gydymo įstaigą. Gydytoja atlieka cezario pjūvio ir kitas ginekologines operacijas

Šilutės klinika „Medicinos namai“, įsikūrusi Rusnės g. 6, II aukšte. Tai pernai atsidariusi moderni klinika, kurioje teikiamos įvairios specialistų konsultacijos. Klinikoje dirba gastroenterologė, kardiologės, endokrinologė, akušerė – ginekologė, LOR gydytojas, ortopedas – traumatologas ir kiti specialistai. Klinikoje atliekami kraujo ir kiti tyrimai, o registruotis galima telefonu 8 616 81632. Daugiau informacijos www.medicinosnamai.lt