Šilutės muziejaus žaislų kolekcijoje – naujos lėlės

Šilutės muziejuje dabar apsigyvens ir šios lėlės: klounas, Inga, liūdnoji mulatė. / Šilutės muziejaus nuotr.Šilutės muziejus, rengdamas parodą „Viktorijos Liampert lėlių pasaulis”, šilutiškių prašė padovanoti žaislų, pagamintų iki 1990 metų.

Į šį prašymą atsiliepė M.Būdvytis, S.Misevičiūtė, O.J.Narušienė ir V.Varoneckaitė. Jie muziejaus žaislų kolekciją papildė guminiais, pliušiniais žaislais, klounais, lėlėmis.

Itin įspūdingas klounų rinkinys – jį sudaro maži, dideli, stori, ploni, ryškiaspalviais drabužiais aprengti 7 klounai. Kiekvienas jų verčia nusišypsoti.

Didžiausio muziejininkų dėmesio sulaukė lėlė mulatė, parvežta iš Vokietijos. Vieni žavėjosi, kiti kalbėjo, jog tokios lėlės savo vaikui neduotų. Tai tik dėl to, kad ji išraiškinga – patempta lūpa, su ašaromis akyse.

Muziejui padovanota ir itin išpuoselėta, tautiniais drabužiais aprengta, lėlė Inga. Jos net plaukai, supinti į kasas, žvilga.

Turbūt kiekvienas vaikystėje girdėjo, kad meluojant nosis auga kaip Pinokiui. Dabar vienas toks Pinokis glaudžiasi ir muziejaus fonduose.

Tai tik keli muziejui padovanoti žaislai. Iš viso muziejaus žaislų kolekciją papildė 19 įvairiausių žaislų.

Paroda „Viktorijos Liampert lėlių pasaulis” dar eksponuojama Šilutės muziejuje (Lietuvininkų g. 36).

Muziejininkai vis dar laukia žaislų, kurie namuose neberanda vietos. Tai gali būti lėlės, kareivėliai, mašinėlės (tankai, traktoriukai, keltuvai), stalo žaidimai, vilkeliai, vėjo malūnėliai ir kt. pagaminti iki 1990 m.

klounas Inga