Šilutės muziejininkai kauniečius pasiuntė į muitinę

muziejus kaune muitineŠilutės muziejaus specialistai Kaune pristatė programą „Kaip senieji lietuvininkai gyveno“, kuri surengta pagal Lietuvoje vykdomą Muziejų metų programą „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“.

Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus kiemelyje vykusiame renginyje Šilutės muziejininkai kauniečiams vedė tris edukacines programas, sulaukė daugiau nei 70 svečių. Šilutiškių renginys susidėjo iš dviejų etapų: „Linksmųjų muitinės procedūrų“ ir „Lietuvininkų buities atkarpų“ pristatymo.

Kiekvienas dalyvis, norintis įžengti į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus kiemelį, turėjo kirsti įsivaizduojamą kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos (Žemaitijos) sieną, pereiti muitinės kontrolės postą. Dalyviai žaidimo forma buvo prašomi užpildyti gabenamų per sieną prekių deklaracijos kortelę, muitinės tarnautojas atliko išsamią dokumentų patikrą ir asmens daiktų „apžiūrą“.

Šalia muitinės veikė „valiutos keitykla“ – litai buvo keičiami į specialius, senovinius Šilutės pinigus. Tik su šia valiuta patekę į lietuvininkų kiemelį, dalyviai galėjo įsigyti šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų: vofelių (didelių ant lauko krosnies vietoje kepamų vaflių) ir kafijos (miežinės, cikorijų ir pupelių kavos).

Čia senąja lietuvininkų tarme pristatyti Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai, dalyviai pakviesti ir į burtų kampelį. Čia ne tik sužinojo, kaip nuo visų blogų akių ir ligų apsisaugoti, bet ir kaip meilę prišaukti…