Šilutės muziejininkai kvietė įsiasmeninti su eksponatais

 asmenukes sparnuota galvaŠilutės Hugo Šojaus muziejus trečiadienį, sausio 20-ąją, kvietė visus pasiimti telefonus ir asmenukių lazdas bei kartu paminėti Tarptautinę asmenukių muziejuje dieną.

Jau trečius metus pasaulyje rengiamos šios akcijos tikslas – įsiamžinti greta unikalių eksponatų, atgaivinti ekspozicijas, pristatyti muziejų kaip aktyvią, dinamišką, šiuolaikišką kultūros instituciją.

Įamžintais vaizdais, pažymint juos #AsmenukėMuziejuje, lankytojai buvo kviečiami dalintis socialiniuose tinkluose. Taip gyventojai buvo skatinami iš naujo atrasti muziejų kaip vietą, kurioje galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

Labiausiai traukė H.Šojus

Būtent trečiadienis ir yra toji diena, kai visi lankytojai Lietuvos muziejuose gali eksponatus apžiūrėti nemokamai, tuo pačiu tądien, sausio 20-ąją, visiems lankytojams buvo suteikta privilegija prie labiausiai akį traukiančių eksponatų improvizuoti ar kaip kitaip save išreikšti ir įsiamžinti nemokamai.

Įprastomis darbo dienomis filmavimas arba fotografavimas (skaitmeniniu fotoaparatu) Šilutės muziejaus ekspozicijoje ir parodose kainuoja 1,50 Eur.

Malonios Šilutės H.Šojaus muziejaus darbuotojos visiems lankytojams, užsukusiems trečiadienį į muziejų, aprodė dvaro erdves ir eksponatus. Vienas iš populiariausių ir labiausiai asmenukes pasidaryti traukiančių eksponatų buvo mecenato H.Šojaus portretas, kabantis kambaryje, kuriame kažkada dirbo pats dvaro šeimininkas.asmenukes prie sojaus

Tačiau, anot muziejininkių, asmenukių dienos lankytojai smagiai fotografavosi ir prie neseniai atidarytos parodos „Eksponatai – laikmečio liudininkai“ eksponatų.

Žinoma, asmenukių muziejuje akcija Lietuvoje dar yra naujovė, tačiau jau iš pirmų šilutiškių lankytojų įspūdžių galima drąsiai manyti, jog kasmet atsiras visa daugiau smalsuolių, norinčių vizualiai improvizuoti su muziejaus eksponatais.

Apie idėją

Trečią kartą pasaulyje minimos asmenukių muziejuose dienos iniciatorė – kultūros tinklaraštininkė, tarptautinių kultūros programų koordinatorė ir muziejų entuziastė Mar Dixon iš Didžiosios Britanijos. Idėja gimė jai lankantis su dukra muziejuose.

Mar Dixon pasiūlė šią mintį socialinių tinklų projektui „Culture Themes“, naudojančiam socialinių tinklų galimybes muziejų populiarinimui.

Pirmą kartą asmenukių muziejuose diena įvyko 2014 metų sausį. Muziejų lankytojai buvo kviečiami fotografuotis muziejuose ir pasidalinti nuotraukomis socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“ su žyme #MuseumSelfie. Akcijos sėkmė buvo netikėtai didelė: jau pirmaisiais metais internete pasidalinta keliolika tūkstančių asmenukių iš muziejų visame pasaulyje. 2015 metais jų buvo jau keliasdešimt tūkstančių.