Šilutės muziejus muitinės postus atidarė Bauskėje ir Biržuose

muziejus bauskejeŠilutės muziejaus darbuotojai, siekdami aktualizuoti etnografinės Mažosios Lietuvos kultūrą, papročius bei tarmę sukūrė edukacines programas „Linksmosios  muitinės procedūros“ ir „Lietuvininkų buitis“.

Pirmąjį rugpjūčio šeštadienį šios programos pristatytos Latvijos Bauskės kraštotyros ir meno muziejuje, o sekmadienį dalyvauta ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ surengtoje respublikinėje edukacinių programų mugėje „Visokių gudrysčių mokinu, ale tu kalbu, kokiu patsai šneku“.

Bauskės ir Biržų muziejų lankytojai, norėdami įžengti į etnografinės Mažosios Lietuvos kiemą, turėjo kirsti įsivaizduojamą kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos (Žemaitijos) sieną, pereiti muitinės kontrolės postą. Dalyviai pildė gabenamų per sieną prekių deklaracijos kortelę, o muitinės tarnautojai atliko „išsamią dokumentų patikrą ir asmens daiktų apžiūrą“.

Šalia muitinės veikė valiutos keitykla – litai buvo keičiami į senovinius Šilutės pinigus.

Tik su šia valiuta dalyviai, patekę į lietuvininkų kiemelį, galėjo įsigyti mūsų krašto kulinarinio paveldo patiekalų – vofelių (didelių ant lauko krosnies kepamų vaflių) ir čia pat verdamos kafijos (miežinės ir šventinės pupelių kavos). Čia jie buvo supažindinti su  Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentais, pakviesti į burtų kampelį, kur sužinojo, kaip nuo visų blogų akių ir ligų apsisaugoti, ir kaip meilę prišaukti.