Šilutės muzikantai dešimtąjį kartą nusilenkė šv. Cecilijai

cecilijos koncertas stankuvienePaskutinįjį lapkričio penktadienį, besibeldžiant į duris sakrališkajam Advento laikotarpiui, Šilutės rajono vaikų meno mokyklos bendruomenė sukvietė visus į Naująją apaštalų bažnyčią. Čia jaunieji muzikantai, padovanodami koncertą Šilutės gyventojams ir svečiams, jau dešimtą lapkritį garbingai nusilenkė šv. Cecilijai – vargonininkų, instrumentų gamintojų, muzikantų, dainininkų ir poetų globėjai.

Šventosios Cecilijos pasijos trečiajame skyriuje yra keletą sakinių, iš kurių galima spręsti apie šventosios ryšį su muzika: cecilijos koncertas„Grojant instrumentams, Cecilija giedojo savo širdyje vien tik Dievui: „Te išlieka mano širdis ir kūnas tyri, kad nebūčiau sugėdinta“. Šis sakinys sutinkamas Šv. Cecilijos dienos liturgijos antifonose, tik be žodžių „savo širdyje“. Pažodžiui aiškinant šį tekstą peršasi išvada, jog Cecilija iš tiesų giedojo, galbūt net pritardama vargonais.

„Šventoji Cecilija – viena iš ankstyvųjų krikščionybės amžių kankinių, mirusi apie 229 metus, kaip manoma – lapkričio 22-ąją. Šventąja ji buvo paskelbta V amžiuje. Pasakojama, jog Cecilija atvertė į krikščionybę savo sužadėtinį Valerijoną ir jo brolį Tiburtijų. Po vestuvių ji įtikino savo vyrą duoti santuokinės skaistybės įžadą. Anot legendos, už tai angelo jie buvo apvainikuoti rojaus rožių ir lelijų vainiku“, – prieš koncertą „Šv. Cecilija ir muzika“ sakė jo organizatorė Regina Stankuvienė.

Pusantros valandos trukusiame renginyje jaunųjų muzikantų bei dainininkų atliekami kūriniai virpino susirinkusiųjų širdis. Visi jautė alsuojančią neįprastą dvasią. Sielos prisipildė artėjančio Advento nuotaika, kurią sukūrė skambantys kanklių, smuiko garsai, dainininkų atliekamos kalėdinės dainos.