Šilutės neįgalieji svečiavosi Švedijos širdyje Stokholme

neigaliuju kelione_i_svedija2Ankstų rugsėjo 16-osios rytą 48 Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai susėdo į autobusą, vairuojamą Rolando Latožos, ir išvyko Šiaulių link.

Pakeliui aplankėme Joniškio krepšinio muziejų, apie pietus pasiekėme Latviją, Jelgavos miestą ir sostinę Rygą. Čia papietavę, toliau lankėmės senamiestyje, pamatėme Rygos pilis ir gynybinę sieną, „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje pastatytas puošniausias prieškario Rygos pastatas „Juodgalvių“ gildijos namai, šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, senamiesčio gatvelių labirintus .

Vakare mūsų jau laukė komfortiškas kruizinis laivas „Romantika“, kuriame pasiskirstę kajutėse po keturis, pro langelius žvelgėme į banguojančios jūros tolius, kuriuos per naktį turėjome įveikti kol pasieksime Švedijos uostą. Nusiplovę kelionės dulkes ir atgavę jėgas rinkomės diskotekų salėje, kur mūsų laukė staigmenos, šokiai, koncertai, loterijos. O po koncerto buvo pakviesti ant scenos rugsėjo mėnesį gimusieji, jiems visa salė įvairiomis kalbomis – angliškai, švediškai, latviškai, rusiškai, lietuviškai – dainavo gimtadienio dainą.

Ryte stebėjome nuostabų kraštovaizdį iš laivo denio, o po pusryčių pasiruošėme išvykai į krantą. Ekskursija po Stokholmą dėl daugybės kanalų dar vadinamą „Šiaurės venecija“, Rotušę, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijos laureatų banketai. Didelį įspūdį paliko Rotušės bokštas, šv. dvasios stotelė su Švedijos parlamento rūmais, Stokholmo senamiestis, išraižytas siauromis gatvelėmis su nedidelėmis aikštelėmis, kurias supa daugybę kavinukių ir suvenyrų parduotuvių, Didžioji katedra – vieta kur buvo karūnuojami šalies valdovai. Visa tai mes aplankėme lydimi gidės Aidos.

Aplankėme ir paminklinę lentą 1994 m. nuskendusio kelto „Estonija“ keleiviams atminti, radome ir žuvusių lietuvių pavardes. Vakare laive mūsų vėl laukė nuotaikinga programa. Čia nebuvo laiko galvoti apie ligas ar skausmus, visiems buvo linksma, nors ne vienas mūsų gatvėmis vaikščiojo su savo geriausiu „draugu“ – lazdele.

Grįžtant dar aplankėme Kryžių kalną, kur padėkojome Dievui už laimingą kelionę. Už įspūdingą kelionę, kuri ne vienam keliautojui buvo pirma tokiu puošniu laivu, dėkojame draugijos pirmininkei Laimai Micienei, vairuotojui Rolandui už dėmesingumą, gidei Aidai.

Šiemet Šilutės neįgalieji ne tik daug keliavome, bet turėjome ir gražių poilsio dienų Šventosios reabilitacijos centre ir Nidoje, kur iš viso ilsėjosi 74 mūsų nariai. Tikime, kad šių metų kelionės dar nesibaigė.