Šilutės neįgalieji važinės nauju mikroautobusu

Paulauskiene prie_autobusiukoŠilutės rajono neįgaliųjų gyvenime džiugus įvykis – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės viltis“ gavo naują mikroautobusą, kuris gali vežioti ir vežimėliuose sėdinčius žmones.

Šią naujutėlę transporto priemonę penktadienį į Šilutę parvairavo specialiai į Vilnių vykę „Šilutės vilties“ pirmininkė Eglė Paulauskienė ir vairuotojas Antanas Maciukevičius.

Savo narius žymiai patogiau vežioti pas gydytojus, į renginius ar mokyklas nuo šiol galės 20-ies šalies savivaldybių neįgaliųjų organizacijos, kurių atstovai penktadienį atsiėmė raktelius nuo naujintelaičių 9 vietų mikroautobusų. Šilutiškiai – vieni iš jų.

Autobusiukuose galima iškelti sėdynes ir taip įrengti po 3 vietas žmonėms, sėdintiems neįgaliojo vežimėliuose, kartu gali vykti ir 3 juos lydintys asmenys.

„Labai džiaugiamės“, – emocijų neslėpė iš sostinės grįžusi E.Paulauskienė.

Jau porą metų „Šilutės vilčiai“ vadovaujanti pirmininkė pasakojo, jog šiuo metu organizacija vienija 99 narius. Visiems jiems nuolat kyla problemų vykstant į rajoninius, o juo labiau – respublikinius renginius, norinti pasiekti gydymo ir ugdymo įstaigas ar Tilžės gatvėje esantį Dienos centrą.  

Iki šiol „Šilutės viltis“ turėjo tik senutėlį pagal panaudos sutartį naudojamą iš Neįgaliųjų departamento gautą autobusiuką, kuriuo atveždavo savo narius į Dienos centrą. To labai nepakanka, tad dažniausiai tekdavo sudaryti sutartis su tėvais, kurie veždavo savo vaikus savo lengvaisiais automobiliais.

„Į lengvąją mašiną neįgaliojo su vežimėliu neįkelsi, todėl turėdavome daug nepatogumų, nes vien Dienos centrą lanko 4 žmonės, kurie nepakyla iš neįgaliojo vežimėlio. O kiek tokių žmonių dar yra namuose?..“, – sakė E.Paulauskienė.

Naujasis mikroautobusas pirmiausia yra skirtas „Šilutės vilties“ nariams, bet esant galimybei juo bus teikiama pagalba ir visiems kitiems neįgaliems rajono žmonėms.

Naujasis autobusiukas, nuėmus nuo jo šventinius balionus, jau stovi Šilutės autobusų parko teritorijoje, laukdamas savo pirmųjų kelionių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išplatintame pranešime teigiama, jog šie 20 naujų autobusiukų – tik pirmas ministerijos inicijuoto projekto etapas. Teigiama, jog 2017 ir 2018 metais bus nupirkta ir paskirstyta dar po 20 autobusiukų kitų savivaldybių neįgaliųjų organizacijoms.

Mikroautobusai perduoti neįgaliųjų organizacijoms panaudos pagrindais, savivaldybės, kurių organizacijoms jie skirti, atrinktos vadovaujantis Lengvųjų automobilių, pritaikytų neįgaliesiems vežti, paskirstymo 2016-2018 metais tvarkos aprašu.

Investicinį projektą „Specialaus transporto, pritaikyto neįgaliesiems įsigijimas ir paslaugų teikimas savivaldybių teritorijoje“ vykdo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, vadovaudamasis Nacionalinės neįgaliųjų socialinės integracijos 2013-2019 metų programos 2016-2018 metų veiksmų planu.