Šilutės pareigūnai baigė didelės apimties tyrimą internetinio sukčiavimo byloje

internetasŠių metų birželį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariate buvo baigtas tyrimas byloje dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninės bankininkystės duomenų panaudojimo. Tyrimas, apimantis net 164 nusikalstamas veikas, praėjusią savaitę perduotas teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė ir įtarimus dėl sukčiavimo, pasikėsinimo sukčiauti bei dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės duomenų įgijimo ir jų panaudojimo pareiškė 42 metų Šilutės rajono gyventojai.

Moteris, 2008-ųjų pabaigoje – 2009-ųjų pradžioje neteisėtai panaudodama kitų asmenų elektroninės bankininkystės duomenis, iš įvairių kreditus teikiančių bendrovių paėmė tūkstantines sumas greitųjų kreditų. Elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis moteris gaudavo iš trečiųjų asmenų, kurie tyrimo metu nebuvo nustatyti. Paėmusi kreditus, ji pinigus pervesdavo į nurodytą sąskaitą.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad minėtu laikotarpiu apgaule buvo išvilioti dešimties asmenų elektroninės bankininkystės prisijungimo kodai. Šie žmonės apie jų vardu paimtus kreditus net nežinojo. Visos nusikalstamos veikos buvo įvykdytos Šilutės mieste, tačiau tarp nukentėjusiųjų nesama nė vieno Šilutės rajono gyventojo. Tyrimo metu įmonės, iš kurių moteris ėmė kreditus, įvardijo patyrusios per keliasdešimt tūkstančių litų žalos.     

Birželį ikiteisminis tyrimas policijoje buvo baigtas. Netrukus teisme byla bus atversta nagrinėjimui. Už elektroninės mokėjimo priemonės bei jos duomenų neteisėtą panaudojimą ir sukčiavimą moteriai gresia bauda arba areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.