Šilutės pirmoji gimnazija mezga tarptautinio bendradarbiavimo ryšius

Svečiai lankėsi Šilutės rajono Savivaldybėje. / Komunikacijos skyriaus nuotr.Šilutės pirmojoje gimnazijoje projektas keičia projektą ir turininga gimnazistų veikla nesustoja. Praėjusią savaitę išlydėję gausų būrį gimnazistų iš Buchtehudės (Vokietijos), jau po kelių dienų gimnazistai priėmė moksleivių delegacijas iš šešių Europos šalių (Austrijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Turkijos, Vokietijos).

Šalys dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekte „Besikeičiantis pasaulis“. Pasak delegaciją į Šilutės rajono savivaldybę atlydėjusios pirmosios gimnazijos direktorės Laimos Spirgienės, Šilutėje šis projektas įgauna kitokį akcentą ir vadinasi „Mąstykime pozityviai“.

Projekto dalyviai kartu su šilutiškiais stebės pamokas, dalyvaus įvairiose veiklose, aplankys gražiausias Vakarų Lietuvos vietas, o su Šilute atsisveikins birželio 2 dieną. Kiekvienoje delegacijoje yra po penkis moksleivius ir du mokytojus iš skirtingų šalių.

Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Stasė Skutulienė pasveikino gausios delegacijos narius, pasidžiaugė savaitgalį praūžusia miesto švente, papasakojo apie jaunimo renginius šventėje, o projekto dalyviams linkėjo geros kloties.  

Moksleiviai buvo aktyvūs ir uždavė klausimų apie Lietuvos švietimo politiką, Europos paramą Lietuvos švietimui, apie Vyriausybės veiksmus mažinant nedarbą ir emigraciją. Taip pat jaunuoliai pastebėjo, kad Lietuva gražus, žalias kraštas, mažai užstatytas miestais. Lenkaitės spėjo pamatyti, kad mokykla gražiai sutvarkyta ir erdvi. Ispanė stebėjosi, kad neturime jai įprastų kalnų.