Šilutės policija degtindariui apkartino švenčių laukimą

Naminės fabrikėlis. / Šilutės r. PK nuotr.Šilutiškiai Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Žemaičių Naumiesčio nuovados pareigūnai, turėdami operatyvinės informacijos, pirmadienio popietę surado naminės degtinės fabrikėlį Šilutės rajone, netoli Gardamo, Pypliškės kaimo vienkiemyje.

Viešosios policijos skyriaus pareigūnai apžvelgę nuo pagrindinio kelio apie 300 metrų laukuose dunksančią sodybą, lyg nieko ir neįtarė, tačiau atvykę arčiau ir atvėrę senoviško molinio ūkinio pastato duris, iškart rado gerai įrengtą spirito varyklą.

Pasirodo, vietos kaimo gyventojas 44 metų A.K., prieš trejus metus jau buvo teistas už naminės degtinės gaminimą.

Patirties naminukei gaminti jau turėjo, teko tik atnaujinti nelegalią veiklą. Sodybos šeimininkas parodė aparatą naminei gaminti, sakė, kad jį pasidirbino pats.

Fabrikėlyje buvo užraugta 890 litrų rusvo skysčio, panašaus į raugą. Pareigūnai rado ir paėmė 38 litrus skaidraus skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, kuris, ką tik buvo subėgęs į metalinį bidoną.

Dėl šio fakto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. 1 d., dėl neteisėtos namų gamybos, stiprių alkoholinių gėrimų gamybos ir realizavimo.

Įtariamajam pareikštas įtarimas, savo kaltę pastarasis pripažįsta visiškai ir sako, jog suprato, kad daro nusikalstamą veiką.

Prokuroro nutarimu, jam paskirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas – neišvykti. Įtariamajam gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Naminės fabrikėlis. / Šilutės r. PK nuot.DSC02585DSC02591