Šilutės policija – tik vaikštantiems?

POLICIJOS LAIPTAI 3Jau pusantrų metų Šilutės policijos vadovas Sigitas Mikutavičius ramina neįgaliuosius ir jaunas mamas, norinčius patekti į komisariatą su vežimėliais: komisariato pastatas renovuojamas jau antri metai, bet nuovažos neįgaliesiems šilutiškiai vis tebelaukia.

„Vis skaitau apie statybas ar renovacijas, bet man pačiai, jaunai mamai, teko susidurti su problema – kaip patekti į Šilutės policijos pastatą su mažu vaiku ir vežimėliu. Kodėl net ir po renovacijos prie paradinių durų nėra įrengta nuovaža neįgaliesiems? Ar policija skirta tik vaikštantiems?“, – šįkart teiraujasi šilutiškė Gintarė.

Priminsime, jog apie tą pačią problemą Šilutės r. policijos komisariato viršininko S.Mikutavičiaus klausinėjome dar pernai kovo mėnesį, kuomet tą klausimą iškėlė kita šilutiškė, į komisariatą norėjusi įvežti savo neįgalų sūnų. Moteriai prireikė sūnui padaryti pasą.

„Taip nėra niekur civilizuotame pasaulyje. Šilutėje man teko ieškoti vyrų pagalbos, kad vaiką su vežimėliu įneščiau į patalpas, vėliau – išneščiau. Esu tiesiog priblokšta tokio nesupratingumo. Policijos komisariatas šiuo metu remontuojamas, negi šiais laikais įmanoma įrengti valstybinę įstaigą be tokios nuovažos?“ – klausė tuomet redakcijoje apsilankiusi šilutiškė.

Labiausiai šokiravo tai, kad anksčiau, prieš remontą, nuovaža neįgaliesiems prie įėjimo į Šilutės r. policijos komisariatą buvo. Tai kaip buvo galima sugalvoti ją panaikinti?

Tuomet Šilutės PK viršininkas prašė truputėlio kantrybės. „Palaukime rudens – tuomet atlikus kapitalinį policijos komisariato pastato remontą bus įrengtas ir šiuolaikiškas įvažiavimas neįgaliesiems“, – pernai kovą žadėjo S.Mikutavičius.

Viršininkas tikino, kad senąja nuovaža nebuvo galima nei užvažiuoti, nei nuvažiuoti, nes ji buvo netinkamo nuolydžio.

Kantrybės jis prašo ir dabar. Pasak S.Mikutavičiaus, ką tik baigtas rengti komisariato pastato renovacijos projektas, o jame numatyta ir nuovaža. Statybos darbai turėtų prasidėti metų pabaigoje arba kitų pradžioje.